Umělý sníh začali vyrábět i v Krkonoších na Černé hoře či ve Špindlu

24.11.2014 14:03
Závěrečná fáze příprav na lyžařskou sezonu odstartovala i v Krkonoších. Sněžná děla v noci zapnuli například v horní části sjezdovky Anděl na Černé hoře u Janských Lázní, bílé kruhy umělého sněhu pokrývají svahy i na Svatém Petru či Hromovce.
Na sjezdovce Anděl se minulý rok proháněli lyžaři a snowboardisté už 29. listopadu, letos správci areálu zřejmě sezonu tak brzy zahájit nestihnou.
„Klimatické podmínky zatím neumožňují spustit všechna děla. Teplotu ale pečlivě hlídáme už několik dní a v noci ze soboty na neděli klesla natolik, že jsme mohli spustit prvních pět děl v horní partii Černé hory,“ sdělila Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora-Pec.
Kromě Černé hory resort sdružuje i areály v Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Černém dole a Svobodě nad Úpou. V žádném z nich ale ještě zasněžovat nezačali. Dohromady bude letos v těchto střediscích vyrábět sněhovou pokrývku 170 děl.
„Letos jsme investovali především do zasněžování. Technickým sněhem máme vybaveno 75 procent sjezdovek z našich 37,6 km,“ doplnila Plchová.
S výrobou začali už i ve Špindlerově Mlýně. Nepatrné stopy umělého sněhu pokrývají třeba svahy ve Hromovce či Svatém Petru. I tam letos zdokonalili výrobní technologii.
„Modernizace dosavadního zasněžovacího systému na Hromovce a ve Svatém Petru přinese mnohem efektivnější zasněžování. V případě malého množství úhrnu srážek, můžeme více než 70 novými sprchami mnohem rychleji pokrýt sjezdové tratě alespoň technickým sněhem,“ uvádí středisko na svém webu.
Třeba v Harrachově plánují slavnostní otevření sjezdovek sportovcům na 13. prosince, přestože na tamních sjezdovkách a můstcích nejsou zatím po sněhu ani památky. Na programu je například testování lyží, zájemci si mohou také vyzkoušet skočit bungee jumping.
Přírodní sněhový poprašek je v Krkonoších zatím pouze u Luční boudy, na Sněžce a Lysé hoře. Na šumavské Kvildě vyráběli sníh už v noci na sobotu.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.