Alpy - databáze lyžařských středisek a snowparků v Alpách

10.01.2013 09:20

Lyžařská střediska a lyžařské parky v Alpách

Databáze na blogu Snoubord.cz zahrnuje několik set lyžařský parků a areálů i středisek nejen z Alp. Protože jsme český blog, je pochopitelné, že většinu databáze tvoří české hory a česká lyžařská střediska. Na druhou stranu, Česká republika není žádná lyžařská ani horská velmo, co si budeme nahlávat. A pokud Čech chce kvalitní a (překvapivě) levné lyžování, nemůže čekat na polovinu ledna, jestli se ochladí a nedejbože třeba ještě k tomu napadne sníh. Místo toho tady máme poměrně blízko dvě možnosti - Slovenské Tatry nebo Alpy, které si mezi sebe dělí Itálie, Rakousko, Švýcarsko a Francie. Nevyzpytatelnost počasí v České republice a blízké a přitom levné Alpy byly i hlavní motivací vzniku databáze lyžařských středisek. Druhou velkou motivací bylo vytvoření kvalitního obsahu pro získání návštěvnosti tohoto PR blogu.

Snowparky a sjezdovky v Alpách

Alpy prostě nabízejí lepší podmínky než všechny sjezdovky v ČR. Důvod je prostý a tvorba databáze alpských lyžařských ho jen mimoděk potvrdila. ono to dokonce unguje i jako vtip: "Víte jaká je průměrná délka sjezdovek v Alpách? 40-70 km. Víte jaká je průměrná délka sjezdovek v Tatrách? 4-7 km. A víte jak dlouhé jsou sjezdovky v ČR? 400-700 m..." Ano, i takováhle čísla vám může tvorba databáze evropských lyžařských středisek dát. To je i důvod, proč kvůli lyžování navštívit Alpy. A pokud vezmeme v potaz, že ceny lyžování v Alpách odpovídají cenám za české sjezdovky, není moc co řešit. Samozřejmě, že to neznamená, že by se čeští vlekaři nesnažili. To by bylo zlé a pomlouvačné a to nechceme. Bohužel ale přírodní a horské podmínky v česku nejsou stejné jako ve Francii, Itálii, rakousku nebo Švýcarsku. Stručně bychom to mohli shrnout jako fakt, že nelze srovnávat hory (kopce) a velehory.

Rakouské, Italské, Francouzské a Švýcarské Alpy

Jak jsme již zmínili, Alpy zasahují čtyři země a to Rakousko (to je nám nejblíž), Itálie (je o něco dál, ale není vnímána jako drahá), Francie a Švýcarsko. Nejvýhodnější ceny za skipasy asi nabízejí hlavně Itálie a Rakousko. Navíc jsou nám Italské a Rakouské Alpy nejblíž. Na hory se obvykle nelétá, ale jezdí autem a dopravní dostupnost Alp je v obou případech nadstandardní. Ani Švýcarsko není nijak daleko. Snad asi nejdál je to do Francie. Faktem zůstává, že všechny čtyři příklady Alp nabízejí ve srovnání s ČR kvalitní lyžování i snowboarding a to za velmi dobré ceny. Rakouská a Italská lyžaská střediska navíc, ze zkušenosti, neznají fronty a nabízí široké a upravené sjezdovky téměr polovinu roku.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.