Ani Babiš, ani ČSSD. Cestovky hlásí vyprodané zájezdy

18.10.2013 11:26

Desítky tisíc, ale spíše statisíce Čechů už mají v souvislosti s volbami jasno: místo politiků zvolili moře, hory nebo jiný typ rekreace. Ukazují to aktuální čísla cestovních kanceláří o prodeji zájezdů organizovaných během volebního víkendu.
Nadcházející předčasné volby do Poslanecké sněmovny vycházejí poprvé na prodloužený víkend. Ten je navíc spojený s podzimními prázdninami ve školách.
Cestovní kanceláře hovoří jednoznačně. Zájem Čechů o dovolenou o tomto prodlouženém víkendu je obrovský, máme vyprodáno.
Nelze to spočítat přesně, ale odhady asociací cestovního ruchu mluví o několika stovkách tisíc klientů. K tomuto počtu je třeba ještě připočítat další potenciální voliče, kteří vycestují po vlastní ose, nebo prostě odjedou na chatu a chalupu. Většina si přitom neplánuje vyzvednout voličský průkaz.
Podle posledních údajů Českého statistického úřadu je lidí, kteří pravidelně jezdí na víkendy do svých venkovských nemovitostí, asi 340 tisíc.
To, že volební účast ovlivní podstatně fakt, že se volby konají o prodlouženém víkendu, připouští i sociolog a bývalý šéf výzkumné agentury ppm factum Jan Herzmann. "Letos patrně zafunguje souběh dvou faktorů. Nespokojenosti pravicových voličů s předchozími vládami a tendence městského obyvatelstva trávit prodloužené víkendy mimo bydliště," napsal Herzmann v komentáři pro deník Insider.
Podle jeho odhadů se voleb zúčastní asi 55 procent voličů. "Je pravděpodobné, že bude překonán neslavný rok 2002, kdy zůstalo doma 42 procent lidí," obává se Herzmann.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=792882

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.