Ať mrzne, přejí si teď vlekaři. O víkendu se ale lyžovat nebude

05.12.2012 17:39

Žďársko - Od konce minulého týdne připravují provozovatelé sjezdovek ve žďárském okrese technický sníh. Ačkoliv začalo sněžit a také denní teploty se drží pod bodem mrazu, vlekaři jsou co do termínu zahájení lyžařské sezony opatrní. Tenhle víkend to prý ještě nebude. „Nebudu radši říkat žádné konkrétní datum, už jsem to párkrát udělal a bohužel, nevyšlo to," poznamenal včera dopoledne Jiří Pálka z velkomeziříčského Ski klubu. Na Fajtově kopci chrlí sněžná děla technický sníh od sobotního večera. „Zatím děláme jenom hromady, abychom pak mohli sníh roztáhnout po sjezdovce. Co se týče přírodního sněhu, u nás zatím napadl sotva centimetr," dodal Pálka s tím, že jakmile bude sjezdovka připravena k provozu, objeví se to na jejich webových stránkách.

Od soboty připravují sjezdovku i ve Ski snow parku na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě. „Lyžařskou sezonu bychom rádi zahájili tak týden před Vánoci," předpokládá správce novoměstské sjezdovky Karel Klapač. V sousední Vysočina aréně začaly v sobotu dvě desítky sněžných děl vyrábět technický sníh pro přípravu tratí pro únorové mistrovství světa v biatlonu.

Od pondělí už chrlí sníh rovněž děla na sjezdovce v Novém Jimramově. „Nedá se to nijak uspěchat. I když děláme umělý sníh, neobejdeme se bez pomoci přírody. Aby sněžné dělo fungovalo optimálně a zasněžování se neúměrně neprodražovalo, potřebujeme nejlépe teploty kolem minus osmi stupňů. Obvykle se ale začíná kolem tří stupňů pod nulou, při vyšších teplotách to nemá smysl," vysvětlil správce jimramovské sjezdovky Petr Chlubna.

Zdroj: https://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/at-mrzne-preji-si-ted-vlekari-o-vikendu-se-ale-lyzovat-nebude-20121205.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.