Ať to fičí! Lyžařská výstava nažhaví na biatlonové mistrovství světa

15.01.2013 17:14

Novoměstsko je kolébkou lyžování. Právě z dílen místních řemeslníků pocházejí jedny z nejstarších lyží. A tón v lyžování díky značce Sporten udává dodnes. I to připomíná pozoruhodná výstava o historii lyžování s podtitulem Ať to fičí, která začala ve středu v novoměstském Horáckém muzeu. Procházka lyžařskou historií zahrnuje škálu sáhodlouhých dřevěných lyží našich předků a postupně přechází až k těm nejmodernějším.
"Mezi vystavenými exponáty, kterých je kolem 130, jsou lyže od konce 19. stol. až po současnou produkci firmy Sporten. Expozice pamatuje také na slavné novoměstské závodníky, například bratry Německé, Cyrila Musila a mnohé další, které připomínají vystavené poháry, plakety a medaile. K vidění jsou i plakáty připomínající jedny z prvních veřejných lyžařských závodů v Novém Městě na Moravě," přiblížila výstavu její kurátorka Sylva Tesařová. Ke kuriozitám patří například lyže pro prezidenta Václava Klause s jeho podobiznou.
Kromě lyží a lyžařského vybavení je k vidění i unikátní filatelistická kolekce známek novoměstského sběratele Vlastimila Slonka staršího nazvaná Od novoměstského lyžování po olympijská klání, která získala ocenění na letních olympijských hrách v Aténách a Pekingu.

Zdroj: https://jihlava.idnes.cz/vystava-v-novem-meste-bude-doprovazet-biatlonove-mistrovstvi-sveta-1jk-/jihlava-zpravy.aspx?c=A130115_150425_jihlava-zpravy_mkk

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.