Až přijedu příště, olympiádu vyhraju, slíbila Pančochová v Soči (rozhovor iDnes)

12.02.2014 21:14

Roza Chutor - Nejdřív spadla v kvalifikaci, pak i v obou semifinálových jízdách. Tentokrát se však karamboly Šárky Pančochové obešly bez následků. Tím jediným byl nepostup do finálové dvanáctky U-rampy, druhého startu české snowboardistky na olympijských hrách v Soči. "Bohužel, neklaplo to," zalitovala.

Čekala jste víc, Šárko?
Šance postoupit byla, ale ve druhé jízdě jsem to tam nahoře trochu pokazila.

Z nervozity? Únavou?
Jezdila jsem celý den. Nejdřív kvalifikaci, předtím čtyřicet minut trénink, před semifinále dalších čtyřicet minut tréninku. Byla jsem trošku unavená a možná i to se k tomu přičetlo.

Potíže vám dělal vždy stejný skok - Frontside 720.
Někdy mi dělá problém, zvlášť, když je rampa trošku zavřenější. Nejsem v ní totiž tak vyježděná, nemám tak dobrou techniku. Proto dobře odjedu vždycky jen jednu jízdu z pěti a tohle byla bohužel ta čtvrtá.


Kolik času U-rampě v tréninku vůbec věnujete?
Za posledních sedm měsíců takových deset, patnáct dnů. Tím, že jsem si v létě zlomila klíční kost, neměla jsem čas jet na Nový Zéland v rampě trénovat.

A máte tam stejné ambice jako ve slopestylu?
Ty byly samozřejmě trochu vyšší ve slopestylu, takže jsme mu věnovali víc času a rampa šla trošičku stranou. Ale na to, kolik toho v rampě odtrénuju, musím říct, že docela dobrý. Samozřejmě bych chtěla trénovat i víc, ale fakt je hrozný problém, že rampy nikde nejsou. Jenom v Americe.

Užila jste si olympiádu se všemi těmi problémy?
Jo, užila. On ten pád vypadal hůř, než jak jsem se pak doopravdy cítila. Myslím, že olympiáda byla super. Ve slopestylu jsem předvedla, co jsem chtěla, super snowboarding. Všichni mi říkají, že jsem jezdila dobře, mám radost, že se to všem líbilo.

Zaznamenala jste ohlas z Česka?
Publicita se trošku zvedla. Jsem ráda, že mě podporují, že se jim líbí snowboarding i já. A to i přesto, že tam tolik času netrávím. Teď pojedu do Čech po pěti měsících, doma budu tak týden a pak zase na dva měsíce zpátky do Ameriky.

Jaké vás ještě čekají starty?
Jeden Světový pohár v Kreichsbergu začátkem března, pak jeden závod v Americe začátkem dubna, ale to už je jen taková sranda.

A přes léto?
Nemám vůbec žádný plán, ten vlastně nemám nikdy. Chtěla bych jet někam surfovat, lézt po skalách a příští rok si dát trošku easy sezonu. Budu se připravovat zase na další léta, víc se musím vyjezdit, nachystat nové triky a až přijedu příště, olympiádu vyhraju.

Zdroj: https://oh.idnes.cz/rozhovor-sarka-pancochova-snowboard-u-rampa-fmv-/zoh-ostatni-sporty.aspx?c=A140212_192337_zoh-ostatni-sporty_fil

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.