Češi přestávají kupovat letní dovolenou, vyhlížejí hory

16.09.2013 13:00

Zájem Čechů o letní zájezdy na poslední chvíli vadne a omezená je i jejich nabídka. Letní dovolené za výhodnou cenu letos zřejmě skončí o několik týdnů dřív než loni. Lidé už se naopak poohlížejí po zimní rekreaci na horách.
Přestože letní dovolenou "na posledních chvíli" je možné stále sehnat, nabídka se ztenčuje. "Prodej letních zájezdů skončí odhadem o dva týdny dřív. Poptávka je teď velice slabá," tvrdí marketingový ředitel prodejce zájezdů Invia.cz Michal Tůma. Odhaduje, že z nabídky mohou letní "lasty" zmizet už začátkem října, což by bylo o dva týdny dřív než v jiných letech.
"Nabídka zájezdů v tomto režimu je omezenější než v minulosti. Vliv na tuto situaci měly dva faktory - řada klientů si zakoupila svou dovolenou v předstihu a klienti hledali alternativu Egyptu," vysvětluje mluvčí Čedok Tomáš Brejcha.
Kvůli nepokojům v Egyptě se turisté z celého světa přesunuli do Řecka a Turecka, kde kapacity nestačí. "I v Česku jsou last minute zájezdy do těchto zemí až do konce října téměř vyprodané," říká mluvčí cestovních kanceláří CK Fischer a Nev-Dama Jan Osúch.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/cesi-prestavaji-kupovat-letni-dovolenou-vyhlizeji-hory-pko-/ekonomika.aspx?c=A130916_124223_ekonomika_fih

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.