Češi zkracují dovolenou v Alpách, volí komfort a auto místo autobusů

10.11.2013 13:29

Hledání co nejnižší ceny vystřídala touha po komfortu. Češi si na zimní dovolené stále raději připlatí například za wellness nebo zázemí pro děti. Ubývá také hromadných autobusových zájezdů, lidé raději jedou vlastním autem. Část lyžařů ale dovolenou zkracuje.
"Pro českou klientelu se dovolená na horách v zahraničí stává určitým standardem," říká Kateřina Petříčková z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Na začátku zimní sezony odjede podle odhadů postupně lyžovat do Alp  kolem půl milionu lidí.
Zhruba polovina z nich vyrazí s cestovkami, zbytek si dovolenou zařizuje kompletně sám. Ne vždy to však vyjde laciněji - cestovky dokážou ubytování nakoupit ve velkém často levněji.
Lidé však jezdí do Alp na čím dál kratší dobu, například loni podle statistik ERV Evropské pojišťovny strávili Češi na lyžích v průměru 5,5 dne, přitom ještě o rok dříve celý týden. Letos se dá očekávat další pokles, lyžaři jedoucí po vlastní ose stále více volí jen prodloužené víkendy a podobný trend hlásí i cestovní kanceláře.
Menšímu počtu dní na sněhu se podřizují také destinace, kam Češi vyrážejí. Podle Martina Řimnáče, šéfa největší české cestovky na lyžařské zájezdy Nev-Dama, rychle klesá zájem o relativně vzdálenou Francii. "Byla to země zaslíbená pro ty, co chtěli jen lyžovat. Takových však ubývá, lidé hledají hodně i vyžití mimo lyže," vysvětlil Řimnáč.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/cesi-uz-v-alpach-nehledaji-nejlevnejsi-ubytovani-f67-/ekonomika.aspx?c=A131108_195949_ekonomika_vez

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.