Cesta na hory i k moři zdraží. Rakousko má nové známky

30.11.2013 11:38

Cesta po rakouských dálnicích zdraží. Desetidenní dálniční známka pro rok 2014, která začíná platit od neděle 1. prosince, přijde už na 8,5 eura. Dvouměsíční nově stojí 24,8 eura, celoroční pak 82,7 eura.
"Jde o zdražení kolem 2,6 procenta," upřesňuje Petr Vomáčka z tuzemského Ústředního automotoklubu ÚAMK. Jízda bez nálepky se však nevyplatí. Přistižení motoristé si musí nejen okamžitě koupit známku, ale také zaplatit pokutu 120 eur.
Vomáčka upozorňuje, že známky nesmí být vylepeny na horním okraji čelního skla v zatmaveném protislunečním pruhu.
Kamery na dálnicích podle něj dokážou i poznat, zda motorista má originální dálniční známku, nebo vypůjčenou a přelepenou z jiného vozidla. "Rakouské známky v sobě mají mikročástice, které kamery umí "číst" a při odlepení zůstanou na původním místě. Za takový odhalený podvod pak hrozí opravdu velká pokuta," dodává Vomáčka.
Kromě pistáciové barvy je novinkou pro zimní sezónu i to, že Rakušané znovu začnou kontrolovat, zda mají vozidla vylepenou dálniční známku rovněž na šestikilometrovém úseku mezi německo-rakouskou hranicí u Kiefersfeldenu a exitem Kufstein-Süd. Tam se dosud tolerovala jízda bez známky. Jde přitom o frekventovanou trasu, po které směřují motoristé z německého Mnichova například do zimního střediska Kitzbühel a dalších.

Zdroj: https://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=796556

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.