Chlapec spadlý z lanovky na Klínovci má páteř v pořádku a už je doma

01.02.2014 13:10

Sedmiletý chlapec, který v úterý spadl ze sedačky lanovky na Klínovci, je v pořádku a z nemocnice zpátky doma u rodičů. Bezprostředně po pádu si stěžoval na bolesti v oblasti zad, podezření na poranění páteře se však nepotvrdilo.
"Chlapec u nás strávil noc na pozorování. Jeho stav byl dobrý, ve středu dopoledne jsme ho tedy propustili," uvedla Gabriela Levorová, mluvčí plzeňské fakultní nemocnice.
Petra Bakurová z krajské záchranky v úterý krátce po nehodě uvedla, že chlapec spadl přibližně ze čtyřmetrové výšky. Podle manažera klínoveckého skiareálu Adama Svačiny však ve skutečnosti dopadl na zem z výšky maximálně jeden a půl metru.
"S dítětem byl na sedačce i táta. Nevíme, jak se to stalo. Prostě už měli zvedlou zábranu, nevystoupili však a klučina v půlce otočky lanovky do opačného směru spadl. Jestli sklouzl, zpanikařil, nebo se zachytil a stáhlo ho to, opravdu netušíme," konstatoval Svačina.
Podle něho přitom stačilo vydržet, než sedačka dokončí otočku a otec i se synem by bezpečně vystoupili.
Událostí se zabývá policie. "Případ nadále vyšetřujeme, nemůžeme tedy poskytnout žádné informace," konstatoval policejní mluvčí Pavel Valenta. Podle informací iDNES.cz policisté zjišťují, zda nešlo o cizí zavinění, případně porušení předpisů.
V místě výstupu z lanovky je umístěná kamera, která však snímá jen přijíždějící stranu a záznam tedy nemůže posloužit k objasnění příčiny pádu. "Každopádně je to ojedinělý případ. Minimálně za poslední tři roky, které už jsem na horách, jsem podobnou událost nezažil," uvedl Svačina.

Zdroj: https://vary.idnes.cz/chlapec-ktery-na-klinovci-spadl-z-lanovky-je-v-poradku-pfa-/vary-zpravy.aspx?c=A140131_130102_vary-zpravy_slv

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.