Freeride, freestyle nebo all terrain? Jaký snowboard vybrat?

01.09.2013 20:15

Snowboard na freeride a jízda ze svahu

Snowboard určený na freeride musí splňovat základní požadavky, která vyplývají z tohohle typického způsobu využití prkna. Prkno na freeride musí umožňovat sjíždět neupravené svahy s vysokou vrstvou prašanu. K tomu je samozřejmě potřeba přičíst i skoky, které se snowboardem rider nutně při freeridu absolvuje. Snowboard tedy musí nabízet dostatečnou tuhost aby umožnilo rychlou jízdu s možností prudce měnit směr, protože freeride je na snowboardu rozhodně královská záležitost. Pokud chcete poradit jaký snowboard vybrat, pak je ideální obrátit se na odborníka vtomto oboru, potažmo přímo na výrobce snowboardů. na druhou stranu, pokud o snowboardingu nic nevíte, pak rozhodně nedoporučujeme freeride jako školu. Na to učit se náročnější snowboardovou techniku jsou tady i lehčí, nicméně stále dost náročné snowboardové disciplíny.

Snowboard na freestyle potřebuje snowpark

Pro freestyle naopak potřebujeme úplně jiné prkno. Snowboard určený na freestyle musí být dostatečně pružný, protože freestyle je především atraktivní snowboardová disciplína. Freestyleové snowboardy nemusí ani tak dokonale vést stopu, ale hlavně musí umožnit vysokou dynamiku jízdy, protože přesně o tom je i freestyle. Není to žádná sjíždění svahů. Freestyle nejčastěji představují krátké jízdy s atraktivními prvky a efektním zakončením sjezdu. Podstatou pak jsou snowboardové triky jako jsou skoky, loopy a nebo jízda přes překážky a další zařízení, které nenabídne volný svah, ale snowpark. Bez něj nikdy plně nevyužijete potenciál freestylového prkna.

All terrain snowboard je univerzální prkno

Univerzální snowboard se řadí do kategorie all terrain. Takové snowboardy jsou určeny na jakýkoliv typ terénu a libovolnou jízdu. To osttaně jasně říká i český význam anglického termínu "all terrain", tedy jakýkoliv terén. Snowboard na all terrain je vpravdě skutečně univerzální prkno, které v nejlepší možné míře kombinuje konstrukční prvky nejen výše uvedených snowboardů, ale přidává ještě další unikátní. Prkno kategorie all terrain nabízí zážitek z jízdy i pro úplné začátečníky, což o výše uvedených dvou typech snowboardů rozhodně neplatí, protože pro ně už je potřeba kus snowboardového umění.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.