Horolezecký ráj i peklo v zemi brilantních hodinářů

25.01.2013 10:14

Jungfrauregion ve švýcarských Alpách je známý trojicí hor Eiger, Mönch a Jungfrau. Zejména Eiger, vysoký 3970 metrů, je už desítky let vyhledávanou metou horolezců. Ti amatérští si sem ale příliš netroufají, respektive by neměli. Pokořit se totiž nechá jen těmi zkušenými, kterým navíc přeje štěstí.
Zážitkem pro všechny zúčastněné je už jen cesta Eiger Trail vedoucí horskou železnicí Jungfraubahn do stanice Eigergletscher v bezprostřední blízkosti kolmé skalní stěny. Během trasy na Jungfraujoch, nejvýše situovanou železniční stanici (3454 m.n.m.) v Evropě, zastavuje vlak podél strmé severní stěny Eigeru. Turisté se tak ocitnou přímou u horolezecké výzvy Alp.

Kovové žebříky usnadňující přístup na skálu horolezcům jsou všudypřítomné. Kdo je vybavený dalekohledem, může pozorovat odvážlivce přímo „v akci“, ostatní jen mžourají směrem k malým panáčkům pomalu se pohybujících po hrůzně příkré části skály vysoké přibližně 1800 metrů. Ta byla poprvé zdolána v roce 1938. Horolezecké pokusy tu předtím i poté stály život mnoho nedostatečně připravených jedinců.

Podél úpatí stěny spojené s mnoha lidskými tragédiemi vede přibližně hodinová pěší túra s úžasným výhledem na okolí lemované majestátně působícími horami, mezi nimi například Wetterhorn. Riskantnější místa jsou jištěna lany pomáhajícími udržet turistovi rovnováhu. Sice se tahle trasa může tvářit jako adrenalinová procházka, nicméně ve srovnání se šplháním po stěně Eigeru nestojí ani za zmínku.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/291229-horolezecky-raj-i-peklo-v-zemi-brilantnich-hodinaru.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.