Investoři z Tater chtějí Ještěd, český zábavní park, ale i alpské areály

22.11.2015 21:31
Slovenská skupina Tatry Mountain Resorts (TMR) chystá velký zábavní park v Česku. V jejím hledáčku se ocitl i liberecký areál na Ještědu. Ale zároveň pokukuje také po investičních příležitostech v Alpách.
Sněhová děla jsou v pohotovosti. Zatímco v Tatrách už šla první do akce, v Česku se ještě čeká na chladnější počasí. To platí i pro šéfy skupiny Tatry Mountain Resorts (TMR), která provozuje areál ve Špindlerově Mlýně.
Během toho skupina TMR vymýšlí nové projekty, a to i v Česku. Ke Špindlerovu Mlýnu by nově mohla řídit liberecký areál na Ještědu. Informaci, kterou jako první přinesla před několika týdny MF DNES (psali jsme zde), potvrzuje generální ředitel TMR Bohuš Hlavatý.
„V Česku aktivně nehledáme nová střediska. Ale když přijde možnost, která zapadá do naší strategie, tak se o ní bavíme. A Ještěd je jednou z nich,“ uvedl Hlavatý pro MF DNES. „Je to městské středisko s velmi dobrou dostupností, má potenciál a je pro nás zajímavé. Zatím je brzy to blíže komentovat. Vlastník je komunální, což přináší složitější a zdlouhavější proces,“ dodává.
Podobně opatrný je také v případě obřího zábavního parku, který v Česku plánuje exředitel pražské zoo Petr Fejk, jehož partnerem má být právě TMR.
 

Alpské areály nás samy oslovují

Hlavatý považuje vstup do oblasti zábavních parků za strategické rozhodnutí.
„Je to důležité pro vytvoření rovnováhy mezi létem a zimou. V branži jsme od dubna, kdy jsme získali polský park, a teprve ji poznáváme. Ano, v kontaktu s panem Fejkem jsme, ale není to záležitost příštího roku,“ říká Hlavatý.
Firma však vyhlíží ambiciózní plány také za hranicemi někdejší federace. Podle Hlavatého je vedení TMR zahlceno nabídkami ze strany alpských středisek. „Překvapuje nás, kolik areálů v Alpách hledá nového vlastníka. Akviziční potenciál tam je a některým jednáním jsme otevření. Nabídek je hodně, takže je dosti pravděpodobné, že některé využijeme,“ dodal Hlavatý. Konkrétní jména areálů však sdělovat nechce. Největší akcionář Igor Rattaj už dříve naznačil, že by mohlo jít i o slavná střediska jako Kitzbühel či Schladming.
A zatímco Alpy i zábavní park jsou záležitosti příštích let, už letos mělo být jasno o neméně ambiciózním plánu ve Špindlerově Mlýně. Avšak projekt spojení dvou částí areálu – Plání a Medvědína, novou lanovku a nové sjezdovky dost možná čeká další odklad. Původně měl být přitom hotový už letos. Teď hrozí, že nebude ani příští rok.
„Nechápeme postup města. Územní plán stále není, a jestli nebude schválený do konce roku, propojení nebude ani příští rok. To by pro naši investici byl již problém,“ dodává Hlavatý.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.