Janské Lázně si lyžaře na sjezdovkách hýčkají, Skiresort propojí s Pecí rolba

03.12.2013 22:45

Lyžování v Česku považuje velká část lyžařů za slabší konkurenci Alp. Z přírodních, historických i kulturních důvodů je to celkem přirozené. Jenže srovnání je to zároveň mnohdy zbytečné: domácí střediska mají zase jiné výhody, a tak vystavět si pevnou bariéru z předsudků by byla škoda.
Největší lyžařskou oblastí Krkonoš už dnes není Špindlerův Mlýn, ale Janské Lázně spolu s Pecí pod Sněžkou a okolními menšími centry, v nichž platí společný skipas a jezdí mezi nimi i skibusy. V kombinaci s pestrými možnostmi vyžití jsou "Jánky" nejen lázeňsky příjemným, ale i praktickým místem pro zimní pobyt.
Z lyžařského hlediska se hlavní pozornost upíná samozřejmě k Černé hoře, kam vás vyveze moderní, rychlá a prostorná kabinková lanovka, dosud jediná svého druhu v Česku. (Nová, čtyřmístná lanovka na Sněžku by měla svézt první cestující 21. prosince.)
V nástupní stanici sídlí kromě pokladen i půjčovna, lyžařská škola nebo úschovna, takže je vše pěkně po ruce. Parkovat je bohužel nutné za poplatek zhruba 60 Kč na den. Z vrcholu dolů si můžete vybrat ze tří variant sjezdů dosahujících až tří kilometrů.
Přímo v trase lanovky se vyjímá trať příznačně nazvaná Pod kabinou, jež má strmější horní pasáž (nikoliv však regulérně černou, ač je tak značená) a postupně se zvolňuje.
V sousedství se poměrně klidně, ale zpříma vydává dolů historicky nejstarší a nejužší trať - v horních partiích ji obsluhuje vlek Anděl. A nakonec se oklikou spouští ještě jedna červená trať, z níž se lze vrátit k vleku Anděl anebo pokračovat podél čtyřsedačky Protěž až do údolí. Ve všech případech jde o "lázeňské", tedy spíš lehčí červené tratě.
V nejvyšších partiích Černé hory se ještě rozlévá široká mírná louka s vleky Sport I a II, kde je kromě ideálního výukového terénu i nádherný výhled do celého Podkrkonoší. Začátečníci se přitom nemusí trápit ani při návratu do údolí, protože mohou sjet pohodlně lanovkou.
Mimoto je velké množství cvičných luk s krátkými vleky i přímo okolo města - třeba Idyla nebo Košťálka. Leží stranou hlavního ruchu a mají i vlastní, levnější jízdné.
Přímo v centru města je pak několik dětských vleků značených jako Formánek. Janské Lázně jsou tak vlastně rájem dětských lyžařů.

Zdroj: https://life.ihned.cz/cestovani/c1-61372850-zimni-dovolena-v-krkonosich

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.