Jeseník bojuje s tunami sněhu, hromady vyváží za město

25.02.2013 11:25

Jeseník - S tunami těžkého sněhu stále bojují po sobotní kalamitě pracovníci jesenických technických služeb. Stroje tam budou sníh za hranice města vyvážet během pondělka a zřejmě i během úterka. Ve městě napadlo až 40 centimetrů sněhu a cesty místy stále lemují až půldruhého metru vysoké bariéry nahrnutého sněhu.

V ostatních větších městech se už situace uklidnila, potíže se sněhem vyřešila především obleva. "Spad byl tak velký, že část místních komunikací je těžce průjezdná. Dnes pokračují práce na odvozu sněhu ze zhruba osmi ulic. Je tady tak 40 centimetrů čerstvého sněhu, je těžký a je to problematické na odklízení," řekl ředitel Technických služeb v Jeseníku Jan Prejda.

Zaměstnanci firmy pracují od víkendu na dvě směny. "Bariéry kolem cest jsou vysoké tak metr, půldruhého metru. Na volných prostorách jsou kupy sněhu i tři čtyři metry vysoké. Zaměřujeme se nyní hlavně na komunikace. Auta mají problém se na nich nyní vyhnout, najíždějí do bariér a znovu sníh tahají zpět na cestu. Na úzkých komunikacích je to tak těžce průjezdné. Chodníky jsou sice úzké, ale jsou průchozí," doplnil Prejda. Tuny sněhu odvážejí auta na plochu v areálu bývalých kasáren za městem. Stroje se podle Prejdy nezastaví v pondělí a zřejmě ani v úterý, ohled však budou muset technické služby brát i na peníze určené na zimní údržbu.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/olomoucky/clanek.phtml?id=772325

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.