Kalkalpen: výlet za utajeným skvostem, při kterém nebudou bolet nohy

28.04.2013 13:01

Až budete mířit na dovolenou do Chorvatska, vzpomeňte si cestou, že se můžete zastavit v rakouském Kalkalpenu. Většina Čechů o tomto regionu nikdy neslyšela, ale až to tady poznáte, pochopíte, jaký balzám na duši to je.
Rakouský národní park Kalkalpen je dokonalou branou do alpského světa. Když jsem tudy poprvé před dvěma lety projížděla (samozřejmě kam jinam než do Chorvatska), nedokázala jsem pochopit, jak něco tak úžasného může ležet v Horním Rakousku, směšných šedesát kilometrů od Lince.
A přece. Nadmořská výška od 400 do 2 000 metrů, dvacet tisíc hektarů s 200 kilometry potoků, kde poletuje přes 1 500 druhů motýlů a v nabídce je nepočitatelná spousta výhledů na fascinující "Mrtvé pohoří" (Totes Gebirge). Víc prostě k bezchybné relaxaci nepotřebujete.

Jestli máte vy a vaše děti trochu sportovního ducha, doporučuji vám následující. První zastávku udělejte v městečku Windischgarsten. Útulná, perfektně udržovaná turistická lokalita leží na jižním okraji národního parku, pár kilometrů od sjezdu číslo 48 z dálnice Linec - Graz. Nikam se nebudete muset trmácet a budete mít všechno pohromadě. Úžasné údolí obklopené horami je ideální základnou pro aktivity jako je cyklistika, jízda na koni, golf, dlouhé procházky, prolézání soutěsek. Nebo se můžete vydat do nadmořské výšky podstatně vyšší..

Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/narodni-park-kalkalpen-0b7-/kolem-sveta.aspx?c=A130424_161345_kolem-sveta_skr

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.