Kdyby jela Pančochová v čepici, skončila by hodně špatně, řekl lékař

09.02.2014 19:43

Roza Chutor - Ještě na olympiádě v Naganu 1998 jezdili snowboardisté ve freestylových disciplínách v kulichu. Kdyby zvyk platil dodnes a Šárka Pančochová nemusela nosit povinně helmu, nejspíš by se teď potýkala s vážným zraněním hlavy. "Asi by skončila hodně špatně," souhlasí lékař Vladislav Hospodár.
Pančochová po přetočeném skoku ve druhé finálové jízdě slopestylu dopadla zády ke svahu. Hrana snowboardu se zakousla do sněhu a 23letá závodnice práskla hlavou do zmrzlé země. "Dostala do temenní části hlavy. Asi měla lehký výpadek," uvedl jeden z lékařů české výpravy Vladislav Hospodár.
Česká snowboardistka se sice po pár sekundách zvedla a sama odjela do cíle, kde ještě gratulovala soupeřkám. Během rozhovorů v mix-zóně se jí ovšem udělalo zle a musel odjet do nemocnice na vyšetření.
"Zřejmě utrpěla lehký otřes mozku. Teď už ale vypadá dobře, dezorientovaná není. Měla smůlu, že ji ještě vylosovali na doping, tak se s tím ještě trochu pere," vyprávěl Hospodár krátce po závodě.
Následná magnetická rezonance a vyšetření krční páteře v olympijské vesnici žádné zranění neprokázaly.

Zdroj: https://oh.idnes.cz/lekar-o-stavu-snowboardistky-sarky-pancochove-fl4-/zoh-ostatni-sporty.aspx?c=A140209_132431_zoh-ostatni-sporty_tp

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.