Klaus bez helmy vzal "levicový snowboard" na milost

30.01.2014 22:30

V devět hodin ráno na středočeském Monínci lyže nazouvají první nedočkavci. Exprezident Václav Klaus a online deník TÝDEN.CZ a televize Barrandov mezi nimi nemohli chybět. Bývalá hlava státu středisko propaguje dlouhodobě. Ve čtvrtek se ale stalo něco nevídaného. Konzervativní Klaus připustil, že i na "levicovém" snowboardu může něco být.
Václav Klaus na Monínci pochopitelně obul lyže, narozdíl od reportérů online deníku TÝDEN.CZ. Ti svah brázdili na snowboardu, o kterém Klaus několikrát prohlásil, že jej považuje za levicový sport. Nezměnil svůj postoj vzhledem k tomu, že na olympiádu do ruského Soči Česko vysílá hned tři medailové naděje ve snowboardových kategoriích? "To, jestli je levicový nebo pravicový, je věc druhá. Já jsem sledoval, jak tazatelka této otázky na tom snowboardu jezdí a tak jsem musel uznat, že když se to umí, tak se to umí," zažertoval Klaus. Sám by prý však lyže za snowboard nikdy nevyměnil. "Konzervativní člověk nemá dělat nekonzervativní věci," dodal Klaus u monínské lanovky.
Na sjezdovce mu dělal doprovod jeho mluvčí Petr Macinka, hudebník Ondřej Hejma nebo jeho bývalý kancléř Jiří Weigl. "Musím říct, že on je velkej propagátor lyžování, protože o tomhle svahu, Monínci, jsme se dozvěděl jen díky němu," komentoval lyžování s exprezidentem Hejma. kromě přátel a spolupracovníků bývalou hlavu státu doprovázela i ochranka, na kterou má stále nárok.
Klaus lyžuje od dětství.Na Monínci byla sněhová děla puštěna naplno, a tak areál ve středních Čechách nabídl výpravě skvělé lyžařské podmínky. "Já lyžuji již od dětství, takže se to v mém věku bude přibližovat už sedmdesáti letům," řekl Klaus, který ale na kopec vyrazil bez helmy. Ochranu hlavy při lyžování neuznává. Celý život prý jezdí bez ní a tak na tom na stará kolena nehodlá nic měnit. "Jestli mně to soudruzi v Evropské unii nepřikážou a nebude na svazích stát nějaká helmová policie, tak už to dojezdím bez ní," nezapomněl si Klaus rýpnout do leckdy nepochopitelného diktátu Evropské unie.

Zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/video-klaus-bez-helmy-vzal-levicovy-snowboard-na-milost_296636.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.