Kolem Žďáru vzniknou další trasy pro běžkaře

06.12.2013 11:31

Žďársko / Na další desítky strojové upravených stop se mohou v letošním roce těšit příznivci běžeckého lyžování v okolí Žďáru nad Sázavou.
Žďárská radnice zakoupila novou čtyřkolku, která umožní najíždění tras i tam, kam se dříve se skútrem nebylo možné dostat. „Další trasa bude například od Vodojemu směrem na Lhotku a dále na Sklené,“ sdělil žďárský místostarosta Ladislav Bárta.
Ke stávajícímu Ski regionu Žďársko s padesáti kilometry upravovaných tras, který tvoří Žďárský, Hamerský, Losenický, Polničský a Škrdlovický okruh, přibude i několik lesních cest v lokalitě za Křivákem ve směru na Nové Veselí.
Žďárská radnice na údržbu stop v rozpočtu vyčlenila tři sta tisíc korun a sto tisíc činí dotace Kraje Vysočina. Dalšími financemi přispívají okolní obce, a to v závislosti na tom, jaká je zima.
Podle místostarosty by nebylo od věci, kdyby na údržbu tratí měli možnost přispívat i běžkaři. „Tyto návrhy vzešly přímo i od některých lyžařů. Nejjednodušší by zřejmě bylo zřízení účtu, případně odkazu na něj na webu města, kam by bylo možné finanční příspěvky posílat,“ dodal Bárta.

Zdroj: https://www.zdarskypruvodce.cz/kolem-zdaru-vzniknou-dalsi-trasy-pro-bezkare/

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.