Konec starých časů v největším kempu v Česku

21.08.2013 08:31

Léta sem lidé jezdí na dovolenou za klidem, i když je to největší kemp v Česku. Dny v Pasohlávkách ubíhají pomalu, rybáři tiše sedí u prutů, jejich manželky vaří a chodí si zaplavat. Ale od letoška je to tu všechno jinak.
"Jezdíme sem sedmnáct let. Rok co rok, na stejné místo. Jedinkrát jsme byli v Chorvatsku, abychom uviděli moře, a stačilo nám to. My chtěli vždycky jen sem," povídá pan Hlísníkovec, strojní mechanik ze Studénky.

Wakeboardisté mění kemp

Do Autokempu Merkur Pasohlávky na břehu obří jihomoravské vodní nádrže Nové Mlýny jezdí, protože je rybář, chce si oddechnout a má to tady tak rád, že se na to těší celý rok. Velký stan si Hlísníkovští stavějí u velké laguny, přes kterou se dívají na Pálavské vrchy. Teď to tak dělají jen po setmění, až vyjde měsíc. Za světla jim totiž jejich lagunu brázdí wakeboardisté, muži a ženy vyznávající jízdu na vodním prkně - zavěšení na nepřehlédnutelné konstrukci zdejší letošní novinky - wakeboardového vleku.
"Ředitel tu už nechce žádné retro, žádné staré rybáře, co tu mají karavany od dubna do září, asi chce ty chlapce, co ráno vyskáčou z bavoráků a audin a dokola tu jezdí. A dva a půl tisíce lidí, co tady kempují, se na přibližně stovku sportovců na vodě kouká. No, a večer se vlek vypne a sportovci zase odjedou. Zřejmě jde o peníze, my s manželkou jsme z toho v šoku," líčí mi smutně svůj pohled na konec starých časů ze svého pohledu pan Hlísníkovec a přemýšlí, kam bude příštích sedmnáct let jezdit dívat se na vodu, líně plavat a chytat ryby.
"Jenže dnešní lidé to takhle chtějí. Vím, ti, co tu zaplatí 24 tisíc za rok, mají léta svá místa, vedle stanu si pěstují rajčata a večer si uvaří, to tady už ale dneska neutáhnou," říká šéf kempu Vlastimil Suchánek. "Jsem zastáncem toho, že doba jde dopředu, i lidé se mění a já jsem o těch změnách přesvědčen." Sám na dovolené nebyl deset let, tuhle práci má rád a nájezdům nespokojených "starousedlíků kempu" čelí napřímo a razantně.

Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/kemp-v-pasohlavkach-a-konec-starych-casu-f0b-/po-cesku.aspx?c=A130820_112802_po-cesku_tom

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.