Lanovka na Sněžku se má rozjet v pátek. Jízdné podraží

16.12.2013 17:24

Město Pec pod Sněžkou začalo u nové lanovky na Sněžku přebírat od dodavatele stavby jednotlivé budovy a jejich části. Do konce týdne by měla radnice začít přebírat i technologii lanovky tak, aby od 20. prosince mohla jít do zkušebního provozu. Stavbaři a město také pracují na odstranění drobných nedodělků a závad.
Nedodělky a vady nejsou podle Alana Tomáška, starosty Pece pod Sněžkou, takového rázu, aby bránily provozu a užívání lanovky. Poznamenal ale, že není vyloučeno, že vše bude hotové a opravené až začátkem příštího roku.
Podle smlouvy měly stavební firma BAK Trutnov a lanovkářská firma Leitner lanovku postavit do konce března 2014. Stavbu ale stihly postavit téměř o čtyři měsíce dříve. Zátěžovými testy lanovka procházela ve druhé polovině listopadu.
Na pátek je naplánováno oficiální spuštění lanovky pro obyvatele Pece pod Sněžkou a pro lidi, kteří se na její stavbě podíleli. Další dva dny budou moci jezdit i turisté ubytovaní v Peci pod Sněžkou, a to zdarma. Od 23. prosince se lanovka otevře široké veřejnosti. Na Štědrý den se uzavřela a poté by už měla jezdit trvale.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/322248-lanovka-na-snezku-se-ma-rozjet-v-patek-jizdne-podrazi.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.