Ledecká v Soči upřednostní snowboard, ale na lyže nezapomíná

05.12.2013 10:12

Praha - Skalpem olympijské vítězky zahájila snowboardistka Ester Ledecká letošní sezonu, jejímž vrcholem budou hry v Soči. Osmnáctiletá dcera zpěváka Janka Ledeckého bude v únoru patřit ve slalomu a obřím slalomu na olympiádě k nejmladším, ale ambice může mít vysoké.
"Olympiáda bude určitě neobyčejný zážitek," řekla Ledecká s vědomím, že kritéria pro olympijský start už má splněna. "Nevím, jaká mám mít na olympiádě očekávání. Řekla bych, že si to užiju jako celou sezonu, že mě to bude bavit jako každý závod a tak to i pojedu. Umístění neřeším," uvedla. První závody napověděly, že Ledecká pokračuje v dobývání světové špičky. Dvojnásobná juniorská mistryně světa na Americkém poháru vystoupila ve čtyřech závodech třikrát na stupně vítězů a dvakrát dokonce vyhrála.
Porazila i Nizozemku Nicolien Sauerbreijovou, olympijskou vítězku z Vancouveru. "Takový start do sezony jsem nečekala. Je to úžasné povzbuzení," komentovala Ledecká výsledky z Copper Mountain. Na startu byla více než třetina snowboardistek jezdících světový pohár, který začne 13. a 14. prosince v italské Carezze. Ledecká se po letní přípravě přidala k americké skupině rakouského trenéra Richarda Pickla, pod jehož vedením absolvovala měsíční kemp ve Steamboat Springs. "Hodně jsem pracovala na technice, konkrétně na rychlejším výjezdu z oblouku a jsem ráda, že metody rychle zabraly," pochvalovala si.

Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/sport/zimni-sporty/251310-ledecka-v-soci-uprednostni-snowboard-ale-na-lyze-nezapomina/

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.