Lékaři ošetřující legendu formule 1: Schumacherův mozek byl poškozen

30.12.2013 14:47

Stav legendárního šampiona formule 1 Michaela Schumachera je kritický, oznámili lékaři, kteří se o něj starají v Grenoblu. Byl poškozen mozek, uvedli na tiskové konferenci. Míru rozsahu však zatím nikdo nespecifikoval. "Na to je brzy. Díváme se z hodiny na hodinu," uvedli lékaři. Odmítli se vyjádřit i k jeho šancím na přežití.
Nemocnice ve francouzském Grenoblu se proměnila na možná nejsledovanější zdravotnické zařízení planety. Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher v ní po úrazu při lyžování bojuje o život. Tamní lékařské špičky se k jeho stavu vyjádřily od jedenácti hodin na mimořádné tiskové konferenci.
"Jeho rodina je s ním, sedí u jeho lůžka."
"Momentálně není v plánu žádná další operace."
Jedna z nejslavnějších postav motorismu byla do nemocnice převezena v kritickém stavu - Schumacher při lyžování narazil hlavou do skály. A ač se záchranáři původně i mluvil, zranění se ukázala jako mimořádně vážná. Kvůli krvácení do mozku jej lékaři okamžitě operovali, další zákrok přišel v noci.
"Po úrazu byl zmatený, jeho reakce nebyly normální. Nedokázal odpovídat na otázky," uvedli lékaři. "Teď se snažíme získat čas. Na velké prognózy je brzy, dnes nebudeme schopní žádnou říci. Je to kritické."
Schumacherovi by podle lékařů mohla pomoci sportovní minulost a celkový stav jeho těla: "Samozřejmě, pokud se to stane člověku v 45 letech, má větší naději než sedmdesátník. A Michael byl v dobré fyzické kondici."
Zda jde o reálný stav věcí, či spíš o přivolávání naděje, ukáží až příští hodiny a dny.

Zdroj: https://sport.idnes.cz/tiskova-konference-ke-stavu-tezce-zraneneho-michaela-schumachera-pyh-/motorsport.aspx?c=A131230_110426_motorsport_mne

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.