Lidé se bojí do Francie, hlásí některé cestovky

16.01.2015 14:52
Některé cestovní kanceláře registrují pokles zájmu o pobyty ve Francii. Propad má největší cestovka Exim Tours i on-line prodejce Invia.cz. Na zájem o dovolené v tamních lyžařských střediscích však nemá teror v Paříži žádný vliv. Část kanceláří žádný výkyv v zájmu o poznávací či jiné zájezdy neregistruje.
„Z Francie nabízíme pouze zájezdy do Paříže a zimní lyžařská střediska. V Paříži je pokles viditelný, zájem je prakticky nulový, nicméně již zakoupené zájezdy klienti neruší. U zimních středisek jsme pokles nezaznamenali,“ líčí marketingový ředitel Exim Tours Stanislav Zíma.
Pokles zájmu potvrzuje i on-line prodejce Invia.cz. Ten zájezdy přímo nerealizuje, působí jako agentura, která přeprodává dovolené desítek cestovních kanceláří. Invia.cz letos registruje pokles zájmu o Francii o 22 procent a o cesty do Paříže dokonce o 31 procent. Do Paříže letos prodala 90 zájezdů, loni ve stejném období to bylo 130. Do Francie letos prodala 145 zájezdů a loni 186 pobytů.
V době teroristických útoků ve Francii dvě cestovní kanceláře přesouvaly termíny poznávacích zájezdů. Teď Invia.cz například řeší, zda z bezpečnostních důvodů vypravit do země velký školní zájezd. „Klienti se občas ptají na názor prodejce na bezpečnostní situaci, žádný klient ale zájezd nezrušil. Někteří klienti situaci vůbec neřešili,“ popsal situaci šéf marketingu prodejce zájezdů Invia.cz.
Část trhu nicméně žádný pokles nezaznamenala. A některé cestovky hlásí dokonce růst. „Naopak, momentálně registrujeme zájem o jarní i pozdější termíny o desítky procent větší než loni touto dobou,“ říká Pavlína Pešová z Firo Tour. Klienti si rezervují pobyty navzdory nepříznivému kurzu koruny. Podle Pešové je důvodem růstu i garance ceny zájezdu při pohybu kurzu. Firo Tour nicméně na nejbližší dny žádné poznávací zájezdy do Francie neplánovala, zájem je zejména o jaro.
Žádný výkyv nemá ani Čedok, který bude první zájezd do Francie realizovat na Valentýna. Do Paříže se nejvíce jezdí na jaře a podzim, ale také na Silvestra. „Paříž je u našich klientů jednou z nejoblíbenějších metropolí a tomu také odpovídá poptávka, která je na srovnatelné úrovni minulého roku,“ uvedl mluvčí Tomáš Brejcha.
Ani CK Fischer neregistrovala pokles zájmu o zájezdy do epicentra nedávných teroristických útoků. „Prodeje jsou na stejné úrovni jako loni. Neregistrujeme jediného klienta, který by se ptal na bezpečnostní situaci ve Francii. Zájezdy do samotné Paříže se prodávají jako loni touto dobou a nepociťujeme žádný výkyv,“ řekl Jan Osúch.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.