Lyžaři brázdí krkonošské stráně už déle než 100 let

13.12.2013 16:08

Krkonoše je po právu možné označit za kolébku českého lyžování. V roce 1892 sem údajně nechal jako první dovézt lyže pro svůj lesní personál hrabě Jan Nepomuk Harrach. Ve skutečnosti se v Krkonoších objevily první lyže už o více než 10 let dříve na Petrově boudě. Brzy rozšířily sortiment v nabídce místních truhlářů.
Nejvyšší české hory se záhy staly vyhledávaným a populárním cílem průkopníků českého lyžování. Dokladem toho je i skutečnost, že už na sklonku 19. století se začaly objevovat hlasy požadující založení lyžařského svazu. Tato myšlenka došla naplnění roku 1903 v Jablonci nad Jizerou, kde byl založen Svaz českých lyžařů.
Kam rozvoj lyžařského sportu v Česku za více než 110 let své existence dospěl, nejlépe ilustrují samotná krkonošská střediska. Vleky a lanovky, umělé zasněžování, noční, ale hlavně denní lyžování podpořené nespočtem doplňkových služeb.
Mezi největší krkonošské skiareály patří Pec pod Sněžkou, Černá hora v Janských Lázních, Špindlerův Mlýn, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov. Na paty jim šlapou menší, nicméně rovněž špičkově vybavená střediska v čele s Horní Malou Úpou, Mladými Buky či Prkenným Dolem u Žacléře.
Trendem posledních let je propojování jednotlivých center včetně možnosti nákupu skipasů platících ve všech částech resortu. Na západě Krkonoš se takto propojila ve Skiregion střediska v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou, Pasekách, Rejdicích a Příchovicích. Obdobně vznikl Skiresort Černá hora – Pec, sdružující střediska v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/321746-lyzari-brazdi-krkonosske-strane-uz-dele-nez-100-let.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.