Lyžaři si užívají první sníh

08.12.2013 09:45

Víkend odstartoval v Krkonoších, Orlických a Jizerských horách lyžařskou sezónu. Sjezdovkám pomohl příval místy až třiceti centimetrů prašanu. Počasí ale lyžařům příliš nepřálo, foukal silný vítr a byla špatná viditelnost.
Chumelit začalo v noci na pátek a sněžení sláblo až od sobotního večera. Některá střediska načas ochromila páteční bouře Xaver.
Skiareál v orlickohorském Deštném musel kvůli výpadku elektřiny posunout letošní premiéru z pátku na sobotu. Energetikům se dodávky proudu podařilo do sobotního rána obnovit.
Prašan napadlý na tvrdý podklad z technického sněhu vytvořil s teplotami okolo minus pěti stupňů na sjezdovkách perfektní povrch hluboký od třiceti do čtyřiceti centimetrů. „Lyžuje se bez nadsázky skvěle. Naprosto bez front za slušnou cenu. Až na to počasí,“ konstatoval v sobotu jeden z několika set lyžařů v Deštném.
Sezóna v Orlických horách odstartovala také v Říčkách, Čenkovicích a Červené Vodě. Lanovky ve Svatém Petru a Medvědíně se společně s vleky na Horních Mísečkách rozjely ve Skiareálu Špindlerovův Mlýn, kam letos putovala 110miliónová investice.
Skiareál rozšířil některé sjezdovky, vylepšil bezpečnost lyžařů, přidal snowparky a rozšířil turistickou infrastrukturu. Skoro deset  kilometrů sjezdovek nabídl SkiResort Černá hora - Pec, kde koncem listopadu pustili vůbec první vlek na vrcholovém úbočí Černé hory. Severák, Kořenov, Josefův Důl a Obří sud Javorník přestavují střediska přístupná od soboty lyžařům v Jizerských horách, ač poslední dvě jen o víkendech.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/321446-lyzari-si-uzivaji-prvni-snih.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.