Lyže z Vysočiny vyhrály olympiádu, vozí se na nich i prezident Klaus

13.01.2013 18:02

Kousek za Novým Městem na Moravě stojí u silnice továrna. Vyrábí se v ní lyže. A ne ledajaké. Právě na lyžích od firmy Sporten totiž vyhrál akrobatický lyžař Aleš Valenta olympiádu, drží světový rekord v tandemovém rychlostním lyžování, jezdí na nich i prezident Václav Klaus nebo elitní rakouští běžkaři.
Lyže z Nového Města nazouvá i spousta českých lyžařů, aniž by to vůbec tušila. Firma Sporten totiž vyrábí pro řadu renomovaných světových značek. V jejím čele stojí už čtvrtstoletí Ján Hudák, původem Slovák, který na Vysočině před více než čtyřiceti lety zapustil hluboké kořeny.
Narodil se v roce 1950 ve Vranově nad Topľou. Od 19 let žije v Novém Městě na Moravě, kam narukoval na vojnu. Vystudoval elektrotechnickou průmyslovku. Ve firmě Sporten působí na různých pozicích přes 40 let, posledních 25 let ji řídí. Je předsedou představenstva a jedním z akcionářů. Je ženatý a má tři dospělé syny, z nichž jeden také pracuje ve firmě. Kromě lyžování, jezdí na kole a plave. "Lyže jsou můj život a přemýšlím o nich ve dne i v noci. Podílím se na vývoji a většinu novinek sám na sobě zkouším, včetně snowboardů," říká šéf firmy Sporten. Ta se stala pokračovatelem znárodněného podniku Sport - do revoluce Artis.

Zdroj: https://jihlava.idnes.cz/rozhovor-s-reditelem-sportenu-v-novem-meste-na-morave-pp3-/jihlava-zpravy.aspx?c=A130111_1875770_jihlava-zpravy_mv

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.