Miliardář Vítek postaví dva luxusní hotely ve švýcarském ráji lyžařů

22.08.2013 10:26

Realitní magnát Radovan Vítek rozšíří síť svých hotelů o dva luxusní komplexy ve švýcarských Alpách. Investoval proto pět milionů franků do společnosti Crans-Montana-Aminona, která sdružuje vlekaře v exkluzivním zimním středisku Crans-Montana.
Vítek tak získal v CMA desetiprocentní podíl plus místo v představenstvu. "Být členem představenstva byla jedna z jeho podmínek, ale ne proto, aby získal kontrolu, to by ani s deseti procenty nemohl, nýbrž aby se účastnil debat," uvedl šéf CMA Philippe Magistretti pro švýcarskou televizi Canal 9.
Vítek, jenž ovládá skupinu Czech Property Investments (CPI) čítající 17 hotelů, přes 12 tisíc bytů a stovky tisíc metrů čtverečních nájemních obchodních a kancelářských ploch, získal tak garanci, že se může pustit do projektu za zhruba 200 milionů franků, v přepočtu 4,1 miliardy korun.
Jde o pozemek, který leží strategicky jen několik stovek metrů od centra Crans-Montany a blízkosti lanovky spojující Crans a Cry d’Err. Na něm chce Vítek s CMA postavit hotelový komplex, který bude tvořit pětihvězdičkový hotel se dvěma sty pokoji a tříhvězdičkový podnik, jenž by měl nabídnout asi sto pokojů. CMA se na hotely těší. "Hotelové lůžko, to jsou tři tisíce franků za sezónu, takže samozřejmě dvě lůžka jsou lepší než jedno," plánuje si Magistretti. Jde přitom o jeden ze šesti realitních projektů, které se v místě plánují.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/vitek-chce-ve-svycarskych-alpach-stavet-dva-luxusni-hotely-p4c-/eko-zahranicni.aspx?c=A130821_182401_eko-zahranicni_zt

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.