Místo lyží tapeta a QR kód. Hervis propojí eshop a kamenné prodejny, aby ušetřil

09.11.2013 13:34

Nákupy v obchodě jako na internetu: Místo lyží bude v obchodě tapeta. Vedle na QR kódu se člověk dostane do e-shopu, kde nakoupí to, co v prodejně není. Hervis si od novinky slibuje vyšší obrat i úspory za skladování.
Shopy a kamenné prodejny se stále víc sbližují. Do nové dimenze tento trend posouvá prodejce sportovního vybavení Hervis. V prodejnách vystaví QR kódy, přes které se člověk dostane do eshopu. V něm najde podstatně širší nabídku zboží, než jaká je v samotných obchodech.
Díky propojení přes shop navíc řetězec jednoduše rozšíří nabídku i o to, co je jinak k dostání jen v ostatních zemích, kde Hervis působí. Společnost si od novinky slibuje, že získá nové zákazníky a zvýší obrat. Navíc nebude potřebovat tolik prostoru pro své zboží.
"To může to přinést zajímavé úspory na skladovacích prostorách," říká k tomu Pavel Cabal z výzkumné společnosti Incoma GfK.
Takový záměr potvrzuje i Natálie Marčenková z Hervisu. Jak velké úspory ale novinka může přinést, zatím prý nemá spočítané. "Zatím odhady úspor za skladovací prostory nemáme, je to v jednání a také na domluvách s obchodními centry," dodává. Nižší výdaje by firma mohla mít také díky tomu, že nebude muset zásobovat v takové míře jednotlivé prodejny.
Nově tak v obchodech například nebude vystavená plná nabídka lyží, místo nich člověk najde tapetu s jejich obrázky. A reálně si lyže objedná právě přes eshop přímo z prodejny. Taková taktika může pomoct snížit i riziko krádeží. Jednoduše řečeno, pokud nebude vystavené zboží, nebudou mít zloději příležitost ho ukrást.
Ve 13 prodejnách Hervisu tak budou nainstalovány tablety pro ty, kteří nemají chytrý telefon nebo právě vlastní tablet. Postupně se ale nejspíš počet mobilních tabletů v prodejnách zvýší.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-61167790-misto-lyzi-tapeta-a-qr-kod-hervis-propoji-e-shop-a-kamenne-prodejny-aby-usetril

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.