Na Kvildě v noci začali zasněžovat, jinde děla teprve chystají

24.11.2014 14:07
V lyžařském areálu na šumavské Kvildě začali s přípravou sněhové podkladu. Mrazivá noc z pátku na sobotu dovolila správcům vytáhnout děla na sjezdovku a začít zasněžovat. Odhadují, že by do příštího víkendu mohli spustit jeden vlek. Jinde s výrobou umělého sněhu vyčkávají.
„Možná jako první v republice jsme v noci zahájili zasněžování našich sjezdovek. Zatím to sice ještě na lyžování není, ale protože bude o víkendu krásně, tak věříme, že si děti přijdou alespoň na malou sáňkovačku,“ informoval provozní SKI Kvilda Richard Jirouš.
I když není možné s jistotou předvídat, že mrazivé počasí vydrží, na optimismu to správcům šumavského areálu neubírá.
Loni Kvilda zahájila sezonu jako první, 30. listopadu (více čtěte zde). „V zasněžování budeme pokračovat dle počasí, v noci na neděli určitě, a vleky spustíme hned, jak to bude možné,“ ujistil Jirouš.
Zatímco na Kvildě v noci a brzy ráno teploměr ukazoval potřebných pět stupňů pod nulou, třeba na Zadově naměřili stejně, ale z opačné strany Celsiovy stupnice. S výrobou sněhu vyčkávají i na Lipně.
„Všech čtyřicet sněžných děl už máme dávno vytažených na sjezdovce, dneska v noci byly na Lipně tři stupně pod nulou. Čekáme na vhodné podmínky, až bude příznivější vzdušná vlhkost a v noci alespoň mínus pět,“ řekl iDNES.cz mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout.
Podle něj nemusí mít první vyrobený sníh špičkovou kvalitu, protože slouží jako podkladový.
Pod bod mrazu teploty v noci na sobotu klesly v několika měřicích stanic na Šumavě. Vedou Rokytská slať s minus 8,8 stupně Celsia a Horská Kvilda s minus 7,6, ale mrzlo také ve Vyšším Brodě, Lenoře nebo Husinci, na Churáňově byly minus dva.
V neděli a pondělí však dle předpovědi bude přes den až 10 stupňů nad nulou.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.