Na Kvildu a na Zadov mohli o víkendu poprvé vyrazit lyžaři

15.12.2014 10:15
Desítky lyžařů se vydaly o víkendu do zasněžených jihočeských areálů. Provoz zahájily sjezdovky na Kvildě a na Zadově. Střediska očekávají větší nápor s příchodem vánočních prázdnin. Na sjezdovkách zatím leží z větší části technický sníh.
„Zhruba 15 až 20 centimetrů nám nasněžilo. Ale vrstvu ještě doplňujeme umělým sněhem," řekl Richard Jirouš ze Skiareálu Kvilda na Prachaticku. Dodal, že v sobotu dorazila na sjezdovku zhruba stovka lyžařů.
V neděli byl zájem vzhledem k horšímu počasí nižší. První kilometry mohli také urazit o víkendu běžkaři. Upravený je například pětikilometrový úsek mezi Kvildou a Horskou Kvildou.
„Ale na protahování většího množství stop by bylo třeba více sněhu. Snad nějaký v nejbližší době ještě připadne," dodal Jirouš.
Od soboty také mohli lidé vyrazit na lyže do areálu na Zadově na Prachaticku. V provozu je už lanovka na sjezdovce Kobyla. Upravená je také stopa pro běžkaře na trati mezi Zadovem a Pláněmi, churáňovský okruh a závodní tratě v délce pěti kilometrů na stadiónu.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.