Na nejvyšší hoře Evropy vyrostl hotel neobvyklých tvarů

22.10.2013 07:41

Na jižní straně nejvyšší hory Evropy Elbrusu, ve výšce takřka 4000 metrů nad mořem, vyrostl v září hotel nazvaný LEAPrus 3912. Název je slepencem jména italské firmy, která jej vyrobila LEAPfactory, a druhé slabiky jména hory. Číslo udává skutečnou polohu stavby v metrech nad mořem. Zadavatelem stavby byla ruská Korporace pro rozvoj Severního Kavkazu, která pro turisty nechala vytvořit jednu z designově nejzajímavějších a ekologicky velice šetrných ubytoven.
Podmínky na Elbrusu jsou pověstné svou drsností. Bylo proto zřejmé, že se standardním hotelem nelze v projektech počítat. Komplex budov, z nichž většina má tvar tubusů, leží na výstupové trase hory, na jižní části obrovského ledovce, jen pár set metrů od slavné horské boudy Prijut 11, kterou v 90. letech minulého století zničil požár.
Hybridní energetický systém používá několik různých zdrojů energie. Samozřejmě mezi nimi nechybí solární. - Střechy všech budov jsou z části pokryty panely.
Všech pět budov bylo kompletně navrženo a vyrobeno v Itálii a odtud převezeno do Ruska. Instalace na svahu Elbrusu pak zabrala jen několik dní v průběhu letošního června. Jednotlivé díly dopravil na místo vrtulník, kde je technici sestavili dohromady.
Komplex je tvořen celkem pěti budovami. Dva tubusy coby ubytovny, jedna jídelna (tubus s velkými okny) a dvě budovy s toaletami a sprchami a s technologickým zázemím.
Zatímco dva tubusy slouží jako noclehárny s kapacitou 49 lůžek, třetí tubus, na jedné straně s velkými, obdélníkovými okny, funguje jako restaurace s kuchyní. Ve čtvrté a páté, hranaté budově se šikmou střechou jsou umístěny toalety, sprchy, čistička a další technologická zařízení.
Struktury alpinské stanice jsou vyrobeny z trvanlivých materiálů nejvyšší kvality, za použití špičkové technologie v oblasti udržitelnosti životního prostředí. Skořepiny objektů jsou z kompozitních materiálů, ať již organického (čtvrtá a pátá budova) nebo syntetického charakteru (ubikace a restaurace).

Zdroj: https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/316828-na-nejvyssi-hore-evropy-vyrostl-hotel-neobvyklych-tvaru.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.