Na skiareály dopadla bídná zima, ztráty má zmírnit olympiáda i prázdniny

31.01.2014 09:59

Tak mizernou zimu provozovatelé lyžařských středisek nepamatují. Přesto počítají s tím, že se smůla tento víkend zlomí. Mrazivé teploty totiž umožnily větším areálům zasněžit většinu svahů. Hlavně však začínají dětem prázdniny a rovněž se blíží zimní olympijské hry. I ty mají na návštěvnost hor vliv.
Opravdu výjimečně špatný leden přinesl vlekařům propady tržeb v desítkách procent. "Několik dní oblevy přichází uprostřed každé zimy, ale abychom tu měli nepřetržitou oblevu od Vánoc do 20. ledna, to tu opravdu nepamatujeme," stěžuje si Petr Hynek, jednatel společnosti Mega Plus, která provozuje areály v Peci pod Sněžkou či na Černé hoře.
Třeba v krkonošském Špindlerově Mlýně už optimisticky počítají s tím, že v únoru sjezdovky opět zaplaví lyžaři a návštěvnost bude dokonce vyšší než před rokem.
"Hlad po lyžování je velký, lidé jsou neukojení. Navíc o víkendu začínají jarní prázdniny. Návštěva v lednu se nám propadla asi o pětinu, věříme, že o tolik víc lidí přijede v únoru. Sezona pro nás začíná," prohlašuje sebevědomě Čeněk Jílek, ředitel špindleromlýnského skiareálu. Ten se spoléhá i na "olympijský" efekt.
"Když vidíte závodníka Bodeho Millera a další hvězdy v akci, tak vás to podvědomě táhne na svah. Češi to v sobě mají, věřím, že olympiáda nám také pomůže," dodává Jílek. Zimní olympijské hry startují 7. února v ruském Soči (vše o olympijských hrách se dočtete zde).
Šéf Asociace horských středisek Libor Knot nadšení mírní. Populární závodníci mohou podle něj také značnou část lyžařů naopak "přikovat" k televizním obrazovkám.
"Někomu se možná nebude chtít z domova, protože bude sledovat přenosy, jiné to k lyžování povzbudí," přemítá Knot.
Podle jeho čerstvých údajů z hor je v Česku v provozu přes 90 procent areálů. Jen za posledních deset mrazivých dnů se počet kilometrů otevřených sjezdovek zdvojnásobil a nyní je pro veřejnost připraveno okolo 250 kilometrů sjezdovek a přes 300 lanovek a vleků.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/spatna-zima-skiarealy-a-lyzarska-sezona-v-unoru-ftk-/ekonomika.aspx?c=A140130_195402_ekonomika_ert

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.