Nejčastější zahraniční destinací Čechů je Slovensko. Zbytek Evropy jezdí do Španělska

16.02.2014 20:47

Z výsledků studie Evropské komise vyplývá, že Češi podnikli v roce 2013 nejvíce zahraničních cest na Slovensko. Cílovou destinací pro dovolenou jim pak nejčastěji bylo Chorvatsko. Čtyři procenta nejela loni na dovolenou vůbec.
Evropané tráví nejčastěji dovolenou ve své zemi, resp. v nejbližším zahraničí. A zhruba stejné plány mají i letos. V případě, že nikam nevyrazí, může za to většinou nedostatek peněz.
Ukázala to studie Evropské komise zaměřená na turismus, které se zúčastnilo 31 122 lidí ze všech 28 zemí EU.
Z analýzy vyplývá i to, že nejpopulárnější destinací loňského roku bylo pro Evropany  Španělsko . Navštívilo ho 15 procent z těch, kteří na dovolenou vyrazili.
Mezi další oblíbené zahraniční destinace patří v Evropě ještě Francie (11 procent ze zahraničních cest), Itálie (10 procent), Německo (7 procent) a Rakousko (6 procent).
Čechy Španělsko až tak nezajímá, loni trávili svou dovolenou nejčastěji v Chorvatsku (12 procent). Při započtení kratších výletů jsme nejčastěji cestovali na Slovensko.

Peníze na dovolenou chybí Řekům

Zajímavým závěrem studie je také to, že Evropané jezdí na dovolenou jinam, než by chtěli. Například Finové tráví nejvíce dovolenkových dní v Estonsku. Estonci naopak ve Finsku. Finové i Estonci by přitom nejraději jeli do Španělska.
Nepřekvapí, že více než polovina dotazovaných jezdí na dovolenou za sluníčkem a plážemi, většinou na jih. Češi jezdí především za přírodou (54 procent), slunce a pláže jsou důležité pro 41 procent z nich.
Vinou nedostatku peněz na dovolenou ale v roce 2013 vůbec nevycestovalo 44 procent Evropanů. Nejčastěji kvůli prázdné peněžence zůstávali doma Řekové (74 procent).
To z Čechů si dovolenou loni odpustila jen čtyři procenta, třetina z nich kvůli finanční situaci. A v tomto ohledu bude prý ještě hůř. Letos dovolenou neplánuje 12 procent Čechů, každý třetí kvůli nedostatku financí.
Volné prostředky na dovolenou budou ostatně řešit Evropané i letos. Kvůli penězům se nikam nechystá celkově 11 procent lidí. Polovina plánuje letos strávit dovolenou "jen" ve své rodné zemi.

Zdroj: https://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-61710970-cesi-dovolena-chorvatsko-slovensko 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.