Německo po řádění orkánu Xaver čeká další vichřici, zasáhne i Krušné hory

08.12.2013 21:46

Německo, které si v pátek vydechlo po řádění orkánu Xaver, se v neděli připravuje na další rozmary počasí. Meteorologové očekávají, že pobřeží a hory bude v noci opět bičovat silný vítr. Jedním z míst, které vichr obzvláště zasáhne, budou Krušné hory, uvedla Německá meteorologické služba (DWD).
Na severu Evropy se mezitím vrací k normálu doprava, kterou orkán ochromil. V Severním i Baltském moři opět vypluly trajekty, naopak na jihu Švédska se vlaky na některých tratích rozjedou až v pondělí.
V noci na pondělí se podle DWD musí na vítr v nárazech až 100 kilometrů v hodině především připravit obyvatelé středoněmeckého pohoří Harz a také Krušných hor, které tvoří hranici s Českou republikou. Na jihozápadě Německa zase meteorologové v noci očekávají náledí.
Do normálu se vrátilo Labe v Hamburku. Toto přístavní město na severu Německa zažilo podle listu Bild druhou největší vlnu vyvolanou bouří v historii. Škody jsou ale díky protipovodňovým zábranám minimální.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/321483-nemecko-po-radeni-orkanu-xaver-ceka-dalsi-vichrici-zasahne-i-krusne-hory.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.