Nový Špindl za miliardu. A jaká byla Hromovka v časech řezníků

27.11.2013 12:39

Nejúžasnější sjezdová trať na světě. Nedokonale dokonalý profil, ideální šířka, dechberoucí sklon umožňující limitní rychlost. Ani pista Leonardo David v Monterosa Ski, ani rakouský Kitzbühel ani slavné sjezdy v Aspen Highlands. Hromovka!
Kdysi hrbolatý kopec u silnice. Zkraje Špindlerova Mlýna. Je to třicet let, co jsem se na něj dívala z okna penzionu Gabi na protějším svahu. Bylo ráno, vlekař u kotvy ještě odhazoval noční sníh ze stopy, další půl hodinky zevloval kolem boudy a srkal kafe z plechového hrnku, než vlek pustil.
Sledovala jsem ho, zatímco mi máma šněrovala červenomodrobílé lyžáky Botas. A očima jsem těkala po výzvě onoho dne: vykroužené boule čekaly, až mezi nimi protančím na fungl nových elankách s vázáním Marker, co mi poslal strejda Enzo ze západního Německa!
Tohle mlhavé krkonošské ráno se ukázalo být pro můj další život určující. Tenkrát, s prvním lanem nahoru a pak dolů po sněhovém manšestru, jsem se vydala na dráhu vášnivého lyžaře. Celoživotního šílence, který má tendenci ráno co ráno budit vlekaře, aby už roztočil kotouče lanovky, a který vyháněním z postelí otravuje život všem svým partnerům, dětem a nakonec i psovi, který jako jediný z party nemusí ani chvíli lyžovat.
Štvance, který celý rok podvědomě šetří na sezonu, blázna, co se i v relativně pozdním snowboardovém věku spouští ze svahů na prkně, když je sníh čerstvý nebo měkký a bere lyže, když to zmrzne. Lyžovala jsem za ty roky leckde - od italské Monterosy přes Rakousko, dokonce v americkém Coloradu i v Kanadě. Ale stejně. Na špičce mojí hitparády je pořád to dávné ráno tady na Hromovce.

Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/spindleruv-mlyn-lyzovani-a-investice-d8u-/lyze.aspx?c=A131126_110126_lyze_tom

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.