O krkonošské boudy není zájem, majitelé je prodávají pod cenou

12.09.2013 08:53

Stejně jako Petrova bouda, která lehla popelem před dvěma lety, mohou skončit i jiné. Další na ohroženém seznamu je patnáct let chátrající Sokolská bouda na Černé hoře. Majitelé se zbavují i jiných horských chalup.
Snili jste někdy o tom, že se odstěhujete do Krkonoš, tam koupíte horskou chalupu, budete ji provozovat jako penzion a budete si krásně žít v místě, kde lišky dávají dobrou noc? Právě teď máte tu nejlepší šanci, protože majitelé se svých chalup houfně zbavují.
Jen v okolí Velké a Malé Úpy jich je na prodej přes třicet, z nich většina je plně vybavená a připravená na ubytování turistů.
"Krkonoše jsou moc levné. Z částky 350 korun za noc se snídaní to je jen na uživení jednoho člověka, maximálně dvou, když budou skromní," vysvětluje důvod, proč se někteří lidé horských chalup zbavují, Pavel Klimeš z Veselého výletu.
Některé horské boudy jsou opuštěné už delší dobu a lidé se obávají, že by mohly skončit jako proslulá Petrova bouda nad Špindlerovým Mlýnem, která před dvěma lety lehla popelem poté, co roky chátrala. Podobný osud by mohl stihnout i roubenou Sokolskou chatu, která od roku 1928 stojí na Černé hoře.

Zdroj: https://hradec.idnes.cz/boudy-v-krkonosich-chatraji-dpw-/hradec-zpravy.aspx?c=A130911_1975696_hradec-zpravy_kvi

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.