Oslabená koruna zvedne průměrnou cenu zájezdu o 10 procent, tvrdí cestovní kanceláře

22.11.2013 14:26

Měnová intervence ČNB zvedne ceny některých zájezdů. Cestovní kanceláře v krátkodobém horizontu podraží jen last minute dovolené. Příští rok by se pak měla zvednout průměrná cena zájezdu zhruba o tisíc korun.
Kvůli oslabení koruny vzrostou v příštím roce ceny last minute zájezdů. Cena dovolené zakoupené přes cestovní kancelář stoupne asi o deset procent, informovala v tiskové zprávě Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).
K podobnému závěru došla tento týden analýza poradenské společnosti Mag Consulting a stejné zdražení odhadují i samotné cestovní kanceláře.
Zájezdy prodávané jako "first minute" zatím prý nezdražují, na poslední chvíli se přitom v ČR prodá asi 40 % dovolených.
"Vliv zvýšeného kurzu koruny k euru by v krátkodobém výhledu neměl ovlivnit ceny zájezdů, cestovní kanceláře zatím nemění 'firstminutové' nabídky. Pokud by však kurz stoupal v dlouhodobém horizontu, pak je pravděpodobné, že dojde k navýšení průměrné ceny 'last minute' nabídky zájezdů a ke zvýšení celkové průměrné ceny prodaného zájezdu," uvedla tajemnice asociace Kateřina Petříčková.
Průměrná cena zájezdu v zahraničí podle asociace stoupne v příštím roce na 13 000 korun. Zatímco v roce 2011 dosahovala 11 350 Kč, loni 11 750 Kč.
V letošní sezoně se průměrná cena prodaného zájezdu podle asociace opět zvýšila o několik stovek korun na osobu a přesáhla pravděpodobně hranici 12 000 korun na osobu.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-61294360-oslabena-koruna-zvedne-prumernou-cenu-zajezdu-o-10-procent-tvrdi-cestovni-kancelare

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.