Pančochová testovala slopestylovou trať, skoky se budou upravovat

04.02.2014 22:41

Snowboardistka Šárka Pančochová si 28. ledna v Praze vyzvedla olympijskou kolekci oblečení pro zimní hry v Soči.
Soči (Rusko)/Praha - První ze tří českých medailových nadějí ve snowboardingu dnes poprvé testovala olympijskou trať. Šárka Pančochová se seznamovala s náročnou tratí pro slopestyle, v kterém absolvuje již ve čtvrtek kvalifikaci.
"Šárka má za sebou první trénink a musím říct, že to byl ostřejší trénink. Trať je mega extrémní, skoky jsou veliký a je to hodně tvrdý," řekl ČTK v telefonickém rozhovoru Martin Černík, trenér Pančochové. "Dneska nemělo cenu to v první jízdě hned nějak hrotit. Jedna chyba by znamenala konec olympiády," doplnil.
Problém měl v tréninku americký favorit her Shaun White, Nor Torstein Horgma si dokonce zlomil po pádu na zábradlí klíční kost a na olympiádě skončil. Na posledním velkém skoku spadla i mistryně světa Spencer O'Brienová z Kanady.
V Krasné Poljaně postavili organizátoři v Extrem Parku pro snowboardisty velké skoky. "Jsou na hranici možností, zvláště holek. Některé týmy si stěžovaly a pro další trénink skoky sníží, aby se dalo líp trefovat do dopadu. Poměr odraz dopad udělají vyváženější a mohlo by to líp fungovat," řekl Černík. "Kdyby to tak nechali a zmrzlo to, tak by každý jezdil opatrnější jízdy," řekl účastník her v Turíně 2006.
Pančochová, v této sezoně vítězka jednoho závodu Světového poháru ve slopestylu, proto jezdila první den v klidu. "Najížděla si rychlosti na překážky a teprve v dalších dnech začne pracovat na tricích a postoupí dál. Ještě máme před kvalifikací dva tréninky, postupně se tím prokouše a každý den se zlepší," řekl trenér.
Černík si dosavadní pobyt na olympijských hrách, kam s Pančochovou přiletěli ve čtvrtek, pochvaluje. "Zázemí je dobrý, jídlo taky, zabezpečení výborné a je tady krásný terén. Po tréninku si můžeme dát prašánek. Je to krásný resort," řekl.
Další dvě české elitní snowboardistky do Soči teprve přiletí. Snowboardcrossařka Eva Samková odletí ve čtvrtek a Ester Ledecká pro alpské disciplíny 15. února.

Zdroj: https://www.sportovninoviny.cz/zpravy/pancochova-testovala-slopestylovou-trat-skoky-se-budou-upravovat/1038540#.UvFRIevYcRI.facebook

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.