Pět důvodů, proč se vydat do Ruhpoldingu

30.01.2016 16:04
Co se vám vybaví, když se řekne Ruhpolding? S největší pravděpodobností to bude biatlon. Není také divu. V lednu jsme opět byli svědky úchvatných výkonů našich sportovců, medaile cinkaly a Gabča Soukalová přidala svůj desátý triumf ve světovém poháru. Prostě fantazie! Ale Ruhpolding není jen biatlon, důvodů k návštěvě je mnohem více. My vám představíme pět z nich.
 

Rádi byste vyrazili do Německa?

Inspirujte se na www.germany.travel a objevte cíl Vaší příští dovolené či výletu!
Láká Vás dovolená v přírodě? Zkuste tento praktický vyhledávač ideálního místa pro dovolenou přesně dle Vašich představ.
Chcete vyrazit na prodloužený víkend do města? Přečtěte si něco o německých metropolích i romantických středověkých městech na www.germany.travel a jistě si vyberete.
Rádi byste se vydali objevovat zajímavé památky? Podívejte se na všechny německé památky UNESCO a vydejte se na cestu časem.
Výběr toho nejlepšího z Německa najdete na seznamu TOP 100 památek a atrakcí, o nichž každý rok hlasují turisté z celého světa.
 

1. Provětrat bílou stopu a postavit se na stupně vítězů jako Soukalová nebo Moravec

Jelikož Ruhpolding si bez biatlonu a famózních výkonů našich sportovců asi málokdo z nás dovede představit, tak jím rovnou i začneme. Tento sport v Ruhpoldingu zdomácněl už v roce 1979, kdy se zde poprvé konalo mistrovství světa. Od té doby se Chiemgau Arena stala významnou zastávkou světového poháru, který každoročně přiláká na místo desítky tisíc fanoušků.
V Chiemgau Areně a v přilehlých lesích to ale žije i mimo termín konání velkých mezinárodních závodů. Do prvotřídně upravených stop se může vydat kdokoliv, ať už sportovec na soustředění, nebo začátečník. K dispozici je bohatá síť běžeckých tras různých stupňů náročnosti o celkové délce přes 150 km.
V Chiemgau Areně se dá navíc běžkovat i večer za umělého osvětlení tak, jak to znáte z televize. Můžete si tedy vyzkoušet na vlastní kůži přesně ty samé podmínky, jako mají světoví závodníci. A hlavně se nezapomeňte postavit na stupně vítězů!
 

2. Zimní dovolená jak se patří

Nechme na chvíli stranou biatlon a běžky, teď přichází na řadu sjezdové lyžování. Díky strategické poloze nedaleko velkých skiareálů si můžete s jednou permanentkou dosyta užít lyžování v areálech Winklmoos a Steinplatte, kde na vás čeká celkem 44 kilometrů sjezdovek, snowpark, či zbrusu nová kabinková lanovka.
Zdejší podmínky jsou díky komfortnímu systému propojení obou areálů lanovkami vhodné zejména pro rodiny s dětmi.
O dost více adrenalinu už je třeba na zdolání tzv. Rossgasse vedoucí z vrcholu Rauschbergu přímo v Ruhpoldingu. Zde upravenou sjezdovku nečekejte, jedná se o ryzí freeride. Dobře si zalyžujete také na Unternbergu.
Kromě lyžování nelze jinak než doporučit také túry na sněžnicích romantickou zasněženou krajinou Chiemgauských Alp. O aprés ski ani nemluvě.
 

3. Moderní středisko s tradicí, kam se Češi rádi vracejí

Ruhpolding je na první pohled klasická alpská vesnice s malovanými domy rozestavěnými okolo barokního kostela, s náměstíčkem a tradiční májkou, kterou najdete snad v každé bavorské vesnici, stejně jako pobíhající děti i dospělé v tradičních bavorských krojích.
Ve skutečnosti je Ruhpolding ale rozlehlé moderní středisko s prvotřídními službami. Venkovské domy často uvnitř ukrývají luxus, o jakém se vám nesnilo. Uvidíte sami, až se ubytujete v některém z hotelů v centru střediska.
Čeští turisté jsou v Ruhpoldingu velmi váženými hosty, jelikož hned po Němcích tvoří druhou nejpočetnější skupinu a často se sem vracejí jak v zimě, tak v létě. Najdete tu dokonce i český penzion.
 

4. Léto plné zážitků

Ještě více aktivit lze provozovat v Ruhpoldingu a okolí v létě. Od pěší turistiky, přes cykloturistiku, koupání v křišťálově čistých horských jezerech, až po paragliding nad alpskými vrcholy.
Síť turistických stezek pro pěší i cyklisty je jak jinak než bohatá a je jen na vás, kterou variantu si zvolíte. Jeden den můžete vyrazit na kole po údolích a k jezeru, druhý den zas zdolat některý z vrcholů.
A pokud bude letošní léto tak horké jako to minulé, pak koupání v jezeře rozhodně přijde vhod. A nebojte se, zdejší alpská jezera nejsou nijak ledová, trojice jezer Lödensee, Mittersee a Weitsee v Ruhpoldingu patří mezi nejteplejší v celém Bavorsku.
Na své si zde přijdou i golfisté, kteří se mohou těšit na prvotřídní hřiště s překrásným výhledem na okolní vrcholky Alp.
 

5. Relax a typická bavorská pohostinnost

Nebyli bychom v Alpách, kdyby se zde nemyslelo kromě sportu i na odpočinek. Hned několik hotelů nabízí i vlastní wellness zařízení špičkové kvality a s příjemnou atmosférou.
Nabídka většinou zahrnuje vše možné od sauny, přes masáže, až po prvky čínské medicíny.
Kromě toho se v Ruhpoldingu nachází i jeden větší wellnessový komplex, kde najdete vše pod jednou střechou a vlastně i tak trochu mimo ni: plavání ve venkovním termálním bazénu s panoramatem alpských vrcholů jednoznačně nesmíte vynechat.
Když se k tomu všemu navíc přidá typická bavorská pohostinnost se vším, co k ní patří (včetně pochutin v pevném i kapalném skupenství), pak není pochyb o tom, že na dovolenou strávenou v Ruhpoldingu jen tak nezapomenete, stejně tak jako Gabča Soukalová na své triumfální vítězství.
 

 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.