Podnikatelka koupila penzion v Alpách, rakouský soud jí ho „vyvlastnil“

31.07.2013 08:42

Zdánlivě malicherný sousedský spor přerostl v kauzu, kvůli níž podnikatelka ze Vsetína marně žádá česká ministerstva, aby se jí zastala a ochránila její investici v Rakousku. Přišla totiž o penzion v Alpách, který koupila, ale nemohla k němu přivézt turisty.
Vsetínská podnikatelka Jana Václavíková koupila v roce 2005 malý penzion v rakouském městečku Gröbming, které leží zhruba 20 kilometrů od proslulého lyžařského střediska Schladming.
Kupní smlouva jí zajišťovala neomezené právo užívat jedinou příjezdovou cestu k hotelu.
Jenže kvůli sporu s mužem, který bydlí v sousedství, teď má svázané ruce. Zemský soud v Rakousku totiž rozhodl, že cestu lze využívat jen pro potřeby sousedova rodinného domu.
Václavíková ovšem koupila budovu jako penzion se záměrem nabízet místa v něm turistům. Proto se nyní ocitla v pasti.
"České úřady tady fatálně selhaly. Vysocí úředníci nedělali to, co ze zákona dělat mají. Neochránili mou investici," tvrdí Václavíková.
Naráží na fakt, že ministerští úředníci se za ni dostatečně nepostavili a nesnažili se jí při boji za svoje podnikání pomoci.
Spory s mužem, který bydlí nedaleko penzionu, začaly téměř ihned poté, co Václavíková budovu koupila. Muž z Gröbmingu dva roky zavaloval místní úřady stížnostmi a znepříjemňoval život i hostům penzionu, které fotil a jejich obrázky následně vyvěšoval na nástěnku na plotu.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/spor-jany-vaclavikove-ze-vsetina-o-penzion-v-rakousku-ppz-/domaci.aspx?c=A130725_1955909_zlin-zpravy_ras

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.