Pokračuje stavba lanovky na Sněžku, konstrukce stanice je skoro hotová

21.11.2012 17:47

Stavbaři na Sněžce dokončují ocelovou konstrukci nové lanovky horní stanice, která by měla být hotová do konce listopadu. Mechanická část technologie nové lanovky od firmy Leitner již stojí. Inverzní počasí stavbařům přeje a práce na horní stanici jde podle harmonogramu. V prosinci začne zimní pauza, pokračovat mají na jaře. Informovala o tom mluvčí stavební firmy BAK Vladimíra Baťková.

Stavbaři také pracují na přestupní stanici na Růžové hoře a na dolní stanici v Peci pod Sněžkou. "Na Růžové hoře děláme základy stanice. U dolní stanice dokončujeme monolitické stěny do úrovně prvního nadzemního podlaží, dělají se hydroizolace a kanalizace," řekla Baťková. Na dolním úseku mají stavbaři hotovou většinu patek pro nové sloupy.
Stavba dolní stanice, která je proti původní blíže centru Pece pod Sněžkou, má zpoždění kvůli náročnému lámání základů ve skále. "Zpoždění doženeme, protože na jaře začneme o měsíc dříve, a to v polovině března," řekla Baťková. Na Růžové hoře a na Sněžce by chtěli stavbaři po zimní přestávce začít ve druhé polovině dubna.
Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/285469-pokracuje-stavba-lanovky-na-snezku-konstrukce-stanice-je-skoro-hotova.html

 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.