Pro chudé Slováky dovolená zdarma

19.10.2015 14:00
Stovky sociálně slabších rodin ve Slovenské republice mohou využít zcela novou nabídku dovolené zdarma. Stát totiž proplatí pobyt i plnou penzi pro rodiče i jejich děti a rodiny si hradí pouze dopravu.
Tyto pobyty nabízí šest rekreačních zařízení ministerstva vnitra a ministerstva obrany, která byla dlouhodobě nevyužívaná.
Všechna nabízená zařízení jsou ve velmi atraktivních lokalitách slovenských lázeňských měst, a dále Liptova a Vysokých Tater.
„Jde vesměs o rekreační pobyty pro sociálně slabší rodiny v délce čtyř až sedmi dnů. V rekreačních zařízeních je pro tyto potřeby rezervováno celkem dvanáct tisíc noclehů,“ uvedla v televizi Joj mluvčí slovenského ministerstva vnitra Andrea Dobiášová.
Podmínkou přidělení rekreace zdarma je příjem rodiny nepřesahující 1,5násobek životního minima. V praxi to znamená, že například rodina s jedním dítětem nemůže mít měsíční příjem vyšší než 640 eur (asi 17 tisíc Kč).
„Druhou podmínkou je, že školou povinné dítě musí řádně chodit do školy a nesmí mít neomluvenou absenci,“ upozornila mluvčí. To musí splnit každé dítě v rodině, i kdyby na rekreaci nejelo.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.