Prodej lyžařských zájezdů roste. Češi se opět vrací do českých hor

19.12.2013 20:53

Na cenách zimních lyžařských zájezdů se zatím neprojevilo oslabení koruny, prodeje pobytů v Alpách jsou zatím silnější než v minulém roce. Roste ale i poptávka po českých horách. Tu podporují jak nižší ceny, tak vylepšené podmínky v některých ski areálech.
Češi míří na hory. Zimní lyžařské zájezdy se letos podle údajů cestovních kanceláří a agentur prodávají o poznání lépe než v minulém roce.
Například podle informací agentury Invia se letos poptávka po lyžařských zájezdech v meziročním srovnání zvýšila až o třetinu.
Vítězem u českých lyžařů je díky dostupnosti tradičně Rakousko, tam míří víc než třetina lidí. Ve srovnání s loňským rokem si ale právě tamní střediska mírně pohoršila, vybralo si je méně lidí. Naopak stoupá prodej pobytů v Itálii a především v Česku. Tam letos zimní dovolenou stráví deset procent turistů.
"České hory jsou pro turisty nejvýhodnější, cena za dopravu je totiž minimální a také jsou zde nižší ceny za ubytování," uvedl Michal Tůma z Invie.
Do českých hor chce nalákat víc turistů také agentura pro podporu cestovního ruchu CzechTourism, která v okolních zemích a Nizozemsku i Dánsko spustila reklamní kampaň zaměřenou právě na Česko jako místo lyžařských dovolených.
Průměrná cena lyžařského zájezdu v Česku je zhruba 2200 korun, v případě pobytů v Rakousku je to podle Invie o dva tisíce víc.
Nyní už probíhají hlavně doprodeje lyžařských zájezdů. Polovina z nich se totiž podle cestovní kanceláře Nev-Dama, která ovládá zhruba polovinu trhu se zimními zájezdy, prodá už v září a další velká část během podzimu.
Přitom už samotný start prodejů byl silnější, než cestovní kanceláře čekaly. "Jen do poloviny října jsme prodali o 12 procent víc zájezdů než v loňském roce," uvedl Martin Řimnáč z Nev-Damy.
Podle agentury Zájezdy.cz se v prosinci prodávají překvapivě silně také letní pobyty. "Zdá se, že lidé nákup zájezdu na léto řeší aktuálně více než lyžování. Prosincový nárůst prodeje letních zájezdů je ve výši 66 procent," uvedla Kateřina Komedová ze Zájezdy.cz s tím, že mezi důvody pro tak velký růst prodejů patří jednak slevy za včasný nákup.
"Vliv má též oslabená koruna, která pravděpodobně zvedne průměrnou cenu zájezdu až o 10 procent a podraží i Last Minute zájezdy," dodala s tím, že lidé proto nakupují ještě víc s předstihem než v předešlých letech.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-61470410-prodej-lyzarskych-zajezdu-roste-cesi-se-opet-vraci-do-ceskych-hor

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.