První jízda se Suzuki SX4 S-Cross - zdolávali jsme zablácenou sjezdovku

19.09.2013 21:28

Suzuki začalo v Česku prodávat kompaktní crossover SX4 S-Cross. V nabídce jsou dvě motorizace, ceny začínají na bezmála 360 tisících. Verze s pohonem 4x4 stojí od 489 900 korun.
Všechna čtyři kola hrabou na zabláceném kopci, který vede podél lanovky na vrchol středočeského lyžařského centra Monínec (723 m n. m.). Nový vůz SX4 S-Cross se pomalu sune vpřed, jistotu jako třeba u (mnohem dražších) modelů od Land Roveru tady ale nenajdete.
Není divu. Úsek, který vybralo tuzemské zastoupení pro české novináře, není vůbec jednoduchý; den před tím to bylo na suchu velmi snadné, nyní je mezi velkými kameny a prudkým stoupáním kluzké bláto. Na fotkách to vypadá jako pohodový kopeček, skutečnost je ale jiná.
Chvíli před námi jeden novinář o velký kámen prorazil zadní kolo, další zase utrhnul zavěšení výfuku. V těchto podmínkách s novým SX4 S-Cross, které má světlou výšku „silničních“ 170 mm, jejich majitelé s alespoň špetkou zdravého rozumu rozhodně jezdit nebudou – jim bude stačit dojet k chatě po zablácené cestě nebo mít větší jistotu při jízdě po zasněžených horských silnicích. A s tím by zkoušené auto nemělo mít sebemenší problém.
Standardní hladké silniční pneumatiky mají s pohybem vpřed co dělat, a z projevu auta je jasné, že takováto cesta je na hraně jeho možností. Ostatně není to žádný off-road, nýbrž rodinné auto s docela velkým kufrem i vnitřním prostorem, které lze koupit i jako čtyřkolku.
Těsně pod vrcholem, na nejprudším stoupání, se zkoušená verze Suzuki SX4 S-Cross zastaví a dopředu se už nepohne ani o milimetr. Na druhý pokus nepomůže ani couvnutí a výraznější rozjetí, takže dále netrápíme spojku a opatrně sjíždíme podél deštěm zkrápěné sjezdovky dolů.

Zdroj: https://www.novinky.cz/auto/313757-prvni-jizda-se-suzuki-sx4-s-cross-zdolavali-jsme-zablacenou-sjezdovku.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.