Rakouské středisko Serfaus-Fiss-Ladis je lyžařským rájem pro rodiny s dětmi

03.02.2014 13:50

Jestliže hledáte v Rakousku nějaké vhodné místo, kam s dětmi na lyže, určitě nezapomeňte na spojená horská střediska Serfaus-Fiss-Ladis. Tři typické rakouské obce se na dětské návštěvníky přímo specializují a mají pro ně připraven lyžařský ráj na zemi. Je to jedna z věcí, která toto lyžařské centrum odlišuje od ostatních.
K dispozici je pestrá nabídka terénů, kde se vyřádí každý člen rodiny. Pokud si ale chtějí rodiče v klidu zalyžovat, mají možnost využít lyžařské školky nebo profesionální instruktory, kteří se o jejich ratolesti postarají.
Ne nadarmo je toto horské středisko vyhledáváno jako nejlepší alpská lyžařská destinace pro rodiny s dětmi. Je tu pro ně přichystáno na sto tisíc metrů čtverečních plných sjezdovek, atrakcí a překvapení. Na každém kroku tady vidíte, že děti mají přednost.
Mohou si vybrat, jestli se vyřádí na velkém lyžařském hřišti Kinderschneealm s celou řadou atrakcí a dětskými pásy nebo v Murmliparku, iglú vesničce nebo na zážitkových trasách Murmli Trail či Dino Forest. Oblíbená je i Medvědí sjezdovka na svahu Alkopfu.
Výhodou je, že začátečníci se tady učí lyžovat formou hry, instruktoři pro ně vymýšlejí zábavné akce a snaží se výuku udělat co nejzajímavější. A tak cestou po sjezdovce potkávají hýbající se zvířata a strašidla nebo dřevěné medvědy, skrz které mohou projíždět. Ti jim ještě zabručí na pozdrav.
Pro starší děti jsou pak určeny tobogány, sáňkařské dráhy, dětské cross parky a snow parky se skokánky a slalomem. Fronty stojí zájemci na dětské skútry.
A další mimořádné nabídky? V horských vesničkách se můžete ubytovat ve speciálních hotelech pro rodiny s dětmi, najíst se mohou vaše ratolesti v restauracích, které jsou určeny jen pro děti, a stále oblíbenější službou je i hlídání dětí ve věku od jednoho do čtyř let.

Prašan i na konci března

Zkrátka nepřijdou ani dospělí lyžaři. Mohou užívat přes 200 kilometrů sjezdovek všech obtížností v nadmořských výškách od 1200 do 2820 metrů, většinou perfektně upravených. Na vrcholky kopců je vyveze na 70 lanovek. Na milovníky dobrodružství tady navíc čeká řada příležitostí pro volné sjezdy.
Nemalou výhodou zimního střediska Serfaus-Fiss-Ladis je i skutečnost, že si tady můžete kvalitně zalyžovat také na jaře. Vhodné jsou k tomu severní strany hor, kde i v březnu a začátkem dubna najdete příjemný prašan. Pro mnohé jsou ideálním řešením jarních prázdnin.
K celkové pohodě přispěje i fakt, že horská střediska Serfaus a Fiss regulují dopravu, což znamená, že auta v ulicích horských vesnic téměř nepotkáte. A jak se tedy dostanete k lanovkám? No přece metrem! To není vtip, tady opravdu jezdí metro. Podzemní dráha je dlouhá 1280 metrů a má čtyři stanice. Od roku 1985 slouží lyžařům k příjezdu k nástupní stanici lanovek.
Zimní středisko Serfaus-Fiss-Ladis je navíc vhodné i pro běžkaře. K dispozici jsou jim tratě s celkovou délkou 119 kilometrů vhodné pro klasiku i bruslení. Můžete také sáňkovat na 4,5 kilometru dlouhé trase z vrcholu Komperdell. Bohatá škála možností zábavy tak dělá z tohoto horského centra skvělé místo pro aktivní rodinnou dovolenou.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/324622-rakouske-stredisko-serfaus-fiss-ladis-je-lyzarskym-rajem-pro-rodiny-s-detmi.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.