Rakouský Arlberg patří k špičkovým lyžařským oblastem

08.10.2013 08:39

Jeho pověst je legendární, jeho název je synonymem vášně k lyžování. Představuje špičkovou destinaci pro milovníky alpských zimních sportovních disciplín: nádherně uvolněných jízd na lyžích třpytivým mořem sněhových vloček uprostřed ohromujícího světa hor.
Tak znají Arlberg skuteční králové sněhu, a to od samého počátku alpského lyžování. Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton - svými pěti destinacemi představuje Arlberg jednu z nejlepších lyžařských oblastí na světě.
Každoročně se sem sjíždějí milovníci zimních sportů z celého světa a nadšenci prašanu, rekreační lyžaři, turisté na sněžnicích i běžkaři. V zimě 2013/2014 můžete na Arlbergu využít díky novému propojení s lyžařskou oblastí Warth-Schröcken bezplatně ještě více svahů a sjezdových tratí.
Celkem mají návštěvníci k dispozici 340 kilometrů značených sjezdovek, 200 kilometrů sjezdů ve vysokém sněhu, 94 lanovek a vleků. A průměrné množství sněhu sedm metrů od listopadu až do května a spolehlivá záruka slunečního svitu – to vše mluví samo za sebe.
Málokterá jiná krajina v Alpách je tak rozmanitá. Na návštěvníky zde čekají upravené sjezdovky pro lyžaře všech stupňů zdatnosti, svahy s nedotčeným prašanem i rozsáhlé areály mimo upravené sjezdovky a mohou na nich lyžovat podle libosti od rána do večera, aniž by se museli jedinkrát vydat do údolí po stejné trase.
Freeskieři a snowboardisté se scházejí ve sněhovém parku na Rendlu. Sjezdovky Schindlerkar v St. Antonu am Arlberg, Albona ve Stubenu, Zürsertäli v Zürsu nebo známý Schlegelkopf v Lechu si oblíbili sjezdaři všech délek prkýnek.  
Na všech těchto lyžařských svazích a sjezdovkách mohou návštěvníci jezdit na jedinou společnou permanentku. Skipas Arlberg-Liftpass je zárukou radovánek na lyžích v pěti lyžařských střediscích na Arlbergu. Lyžaři mohou zároveň využívat i bezplatnou dopravu lyžařskými autobusy mezi jednotlivými centry.
Na Arlbergu se nachází nejen Verwallstube, nejvýše položená restaurace v Evropě, vyznamenaná kuchařskými čepicemi, ale panuje tu vůbec největší hustota ocenění, vydávaných renomovaným průvodcem Gault Millau, na jednoho obyvatele v celé Evropě.

Zdroj: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/zahranici/rakousko/1297-20355-rakousky-arlberg-patri-k-spickovym-lyzarskym-oblastem.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.