Schumacher je po nehodě na lyžích v kritickém stavu v kómatu

29.12.2013 23:04

Zranění hlavy, které utrpěl Michael Schumacher při lyžování ve Francii, je vážné. Sedminásobný světový šampion formule 1 se ihned podrobil operaci a leží v kritickém stavu v kómatu v nemocnici v Grenoblu.
Schumacher se v Méribelu, kde vlastní horskou chatu, zranil pět dnů před 45. narozeninami.
"Při jízdě mimo upravenou sjezdovku podle svých slov narazil do skály. Měl helmu," poznamenal Christophe Gernignon-Lecomte, ředitel areálu v Méribelu.
Po nehodě, která se stala krátce po 11. hodině na jedné z nejtěžších sjezdovek v lyžařském areálu, byl Schumacher při vědomí a komunikoval se záchranáři. "Byl v šoku, trochu otřesený, ale při vědomí. Zřejmě utrpěl otřes mozku, ale ne silný," dodal Gernignon-Lecomte s tím, že zdravotní péče se Schumacherovi dostalo za osm minut.
Bývalý šampion formule 1 se v osudnou chvíli nacházel se čtrnáctiletým synem mezi extrémně náročnými sjezdovkami La Biche a Mauduit, jež je pojmenována po bývalém francouzském lyžaři Georgesovi Mauduitovi.
Po transportu do nemocnice v Moutiers byl podle francouzských médií následně převezen do Grenoblu. Schumacherova manažerka Sabine Kehmová nehodu potvrdila a dodala, že nebude o jeho zdravotním stavu poskytovat žádné informace.
Schumacher neskončil v nemocnici mimo svět formule 1 poprvé, za sebou má několik havárií na motorce. Jeho nejtěžší úraz z F1 se datuje do roku 1999, kdy v Silverstonu utrpěl zlomeninu lýtkové a holenní kosti.

Zdroj: https://sport.idnes.cz/schumacher-skoncil-po-nehode-pri-lyzovani-v-nemocnici-pf5-/motorsport.aspx?c=A131229_143242_motorsport_par

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.