Silnice na Harrachov zůstává pro kamióny uzavřena

07.12.2013 20:48

Sníh a silný vítr stále komplikují dopravu hlavně v horských oblastech Libereckého kraje. Pro nákladní auta nad 3,5 tuny zůstane až do neděle uzavřena silnice 10 na Harrachov a dál k hraničnímu přechodu do Polska. Od Tanvaldu do Harrachova je úsek pro kamióny uzavřen v obou směrech.
Zatím stále sněží a fouká vítr a silnici není možné pro kamióny zprůjezdnit, řekl generální ředitel společnosti Silnice LK Petr Šén. Kvůli sněhovým jazykům uzavřeli silničáři také silnici 289 ze Semil na Vysoké nad Jizerou.
Na Ústecku naopak mohli silničáři pro kamióny otevřít silnici 7 z Kuřimova na Horu sv. Šebestiána a dál do Německa, která byla kvůli sněžení a silnému větru pro těžkou nákladní dopravu uzavřena od pátečního večera.
"Situace na silnicích se uklidnila, všechny komunikace jsou průjezdné a s opatrností sjízdné," řekl dispečer krajské správy silnic.
Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, hlavně ve vyšších polohách ale může i na nich ležet rozbředlý sníh. Na silnicích nižších tříd a v horách leží na vozovkách ujetá vrstva zledovatělého sněhu. Silnice tam jsou zúžené a motoristé by měli jezdit se zvýšenou opatrností.
"Do hor by řidiči měli přibalit i sněhové řetězy a lopatu," řekl Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/321437-silnice-na-harrachov-zustava-pro-kamiony-uzavrena.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.