Silvestrovské pobyty jsou v Česku téměř obsazené, Vánoce jsou volnější

30.11.2015 14:27
Silvestrový pobyt na horách v Česku mohou zájemci nyní sehnat jen obtížně. Zejména v lyžařských areálech mají hotely a chaty vyprodáno nebo jim zbývají poslední volné pokoje. Podobná situace je však i na dalších místech v zemi.
Téměř obsazeno hlásí hotely nabízející zábavní nebo wellnes program, zájem je i o želivský klášter, kde hosté vstoupí do Nového roku přípitkem s premonstráty. Plno mají i poutní domy na Svatém Hostýně. Naproti tomu na Vánoce je kapacita ubytovacích zařízení ještě volná.
Na Silvestra se do hotelů podle provozovatelů řada hostů vrací, a pobyt si tedy rezervují až rok dopředu. Dlouho mají zamluvené pokoje i cizinci v hotelech, kde tvoří velkou část klientely, týká se to například hotelů ve velkých městech včetně Prahy, lázeňských hotelů nebo penzionů v blízkosti hranic.
V Praze se chystá strávit Vánoce a Nový rok dokonce rekordní počet návštěvníků. Podle odhadu Prague City Tourism se jich v tamních hotelech a penzionech ubytuje až 250 000, meziročně o 15 procent víc. Nedávné útoky v Paříži počty rezervací neovlivnily a hotely hlásí 70 až 90procentní obsazenost. Podle hoteliérů přijede na konec roku výrazně víc Číňanů a přibudou i Němci.
 

Němci se do Česka chystají ve velkém 

Německým turistům rezervují většinu svých míst na konec roku i vyhlášené hotely Ústeckého kraje. Například hotel Ostrov u Tisé nedaleko Ústí nad Labem bude mít na Silvestra jen zahraniční hosty. Zatímco německé hosty lákají penziony u hranic, hotely ve městech regionu připravují silvestrovské programy pro obyvatele.
Pro německé hosty mají obsazenou kapacitu i velké hotely v Plzni, která navíc láká turisty na titul Evropského hlavního města kultury. Němečtí hosté směřují i do Brna, kde zachraňují koncem roku tržby hotelů. Podle hoteliérů Brno totiž bývá v tuto dobu opomíjené.
Naopak hotely, které jsou mimo jihomoravskou metropoli a mají připravený zábavní program, jsou měsíce dopředu vyprodané jako Lázně Lednice nebo hotel Skalní mlýn u Punkevních jeskyní.
Z větší části mají silvestrovské termíny obsazeny i hotely a penziony v lázeňských městech v Karlovarském kraji, někde zůstávají volná lůžka na Vánoce.
 

Na horách ještě zbyla volná lůžka 

Ti, kteří chtějí na svátky na hory, mají ještě šanci ubytovat se v některých částech Beskyd. Na Silvestra mají horské chaty už ale plno. Volné pokoje nabízí jen hotely Miura v Čeladné nebo Rajská bouda v Malenovicích.
V Krušných horách má na Vánoce i Silvestra volnou kapacitu řetězec 3 star hotels, který nabízí ubytování na Klínovci. V hotelech na šumavské Modravě už nezbývají na konec roku téměř žádná volná lůžka. Podobné to je i v rekreační oblasti Novoměstska, v Jeseníkách nebo Krkonoších. Volněji je zatím v týdnu do 27. prosince.
V poslední dny roku budou mít vyprodáno i hotely a penziony v turisticky atraktivních lokalitách Zlínského kraje. Dostatek volných pokojů ještě mají středočeské hotely a penziony, některé z nich však mají o Vánocích zavřeno. Jedním z nich je hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném. Na Silvestr je ale obsazený.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.